Hasan SEYİS
Hasan SEYİS
hasanseyis@giresungundem.com
DEVLET MİLLET EL ELE
  • 0
  • 259
  • 01 Nisan 2020 Çarşamba
  • +
  • -

Sayın Türkiye Cumhuriti Devleti Cumhur Başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ve Büyük Şehir Belediye Başkanları yardım kampanyası başlattı.
Bu yardım kanpanyasını ilk defa Ankara büyükşehir Belediyesi ve istanbul Büyük Şehir Belediyesi başlattı.Türk Milleti Olarak bu yardım kampanyası tenkit edilmelerine ramen kabul gördü ve Siyasiler-Sivil toplum kuruluşları-Spor camiası-iş adamları ve vatandaş kadıldı.Sağ olsunlar.Hepsini teprik ediyorum.
Ancak Devlet Olarak yapılması gerekenleri genişleterek yapılması için gerekli girişimler yapılmalıdır.
Esnaflar ve insanımız bankalara esir edilmemeli.Milleti faizden kurtaracak ekonomik paketler hazırlanmalı ve devreye konulmalı.
T.C.Devleti Olarak Ülkemizin 3 katrilyon yer altı ve yer üstü kaynakları var.
Örnek olarak Gümüşhane ilimizin Altın madeni-Gümüş madeni ve Mermer madeni Ülkemiz insanını yüz yıl bakar ( Kaynak Milliekonomi modeli Prof.Dr.Haydar Baş ).
Her Ülkenin yıllık geliri vardır.( her sahada ki üretim toplamına gayri safi millihasılat denir.)
T.C.Devletimizin yıllık Gayrisafi Millihasılatı ortamla 3.9 Tirilyon Türk lirasıdır.Her Ülke Emisyonunu genişleterek Kendi Milli parasını basar ve enfilasyon olmaz.Para babaları bizlere para satamaz.Para üretilen emteaların satışında değer olan araçtır.ul
Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Merkez Bankası Devletleştirilip ve Gayrisafi Millihasılatımız 3.9 Tirilyon Tl.nin asgari %30-40-50-60- hatta yüzde yüz para basılarak bu günkü ekonomi sıkıntılardan kulturuluruz.
Onun için kaynaklar sınırsız ,ihtiyaçlar sınırlı olan ve ekonimi yeni bir devrim getiren milliekonomi modeline T.C.Devleti Olarak acilen dönmemiz gerekir.Geç kalmamak gerekir.
Bu gün dünyayı sömüren ve esir eden Papaz Maltusun-Edilsimitin ve diğer vahşi kapitalist serbest piyasa ekonomisinden vaz geçmeliyiz.Bunların ekonomi modelinde kaynaklar sınırlı diyor,ihtiyaçlar sınırsız diyor.Bu anlayış Gavur anlayışıdır .Bu faizci ekonomi modeller para babaları ve kurumları (imf) uluslar arası para fonu, Dünyayı haraça bağladı.Bunların panzehiri Milliekonom ve Sosyal Devlet modelidir.Bu gün dünya bunu konuşuyor.
Uygulayan Ülkeler Çin-Hindistan-Rusya-Güney Afrikada ülkeleri ve bu gün Virüs hastalığından dolayı Akmanya-ispanya-Fransa-Hollanda-Abd.Vatandaşlarına 1000 -2000-4000 Avro veriyor hibe olarak.Abd.1000 dolar- 2000 dolar veriyor hibe olarak veriyor.Bazı devletlerde vermeye başladı.Nasıl veriyor gayrı millihasılat karşılığı para basıyor .Enflasyon olmuyor.Onların Ekonomisleri bunu onaylıyor
Bizdeki Ekonomisler Devleti ve Milletimizi bankalara yönlendiriyor.Çünkü dünyada bankalar ,Türkiydeki bankalar ın yanında sattıkları paralarladan para kazanamıyorlar.
Allah bu Faiz belasın dan ülkemizi korusun.
Bir ülkede faiz ve zina ve diğer büyük günahlar yaygın hale gelirse ,tüm belalar gelir.Bu gün Dünyanın başına gelenler bu değilmi.
Allah korusun.
ŞÎMDÎ ÇÖZÜM
Acilen Ekonomik Kurul Toplanarak Sosyal Devlet ve Milliekonomi Uzmanları- Tüm siyasi parti Ekonomistleri- Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ve Ünüversite deki iktidat-Ekonomi hocarı da bu kurula davet ederek , Ekonomik acilen çözüm üretilmeli.

Alınan kararlarla acilen ;
Merkez bankası olarak para basılmaya geçilmeli.Kim para basarsan enflasyon olur diyenleride acilen garantinaya alıp, acilen tedavi edilmelidir.
Millibirlik sağlanması için nefisler ayaklar altına alınmalı ve benlik ilkesinden vaz geçip biz ilkesinde birleşmek gerekir.Ben bilirim anlayışından vaz geçilmelidir.Bu işler lafla olmas.Yunus Misali Olursan Olur.

Allah Ayıkmak Nasip eylesin.

Saygı değer Devlet erkanımız yıllık Gayri safi millihasılatımız tahminen 3.9 tirilyon Türk lirası.Daha önceki yazdığım yazıda da belirttim.
TBMM sinde alınacak kararlar 3.9 tirilyon Parayı basarak hazineye koyarak Milliekonomi modelini devreye sokarak,Vatan daşın cebenine para koyacaksın.

1- Vaatandaşlık maaşı 1.000.-TL.
2- Annelik maaşı. 1.500.-TL.
3- Ü.V. Öğrenciletine aylık burs 1.000.-TL.
4- Orta okul ve Lise öğrenci. 500.-TL.
5- ilkokul öğrencilerine. 250.-Tl.
6- Bebek maaşı. 350.-Tl.
7- Doğum yardımı. 15.000.-Tl.
8- Adgari üçreti 10.000.-Tl.
9- Evlilk çağına gelip evlenemiyen
gençlerimize = 50.000.- Tl.
10- Esnafın durumana göre sıfır faizli uzun vadeli Kredi verilmeli.
11- Sanayiciye aynen yatırım ve üretim için sıfır faizli uzun vadeli kredi verilmeli.
12- Çifcilerin borç faizleri sıfırlanarak sıfır faizli uzun vadeli krdei verilmeli.Çifcilere %50 ucuz gübre- Mazot -tohum ve ekipman sağlanmalı.Ürününe alım garantisi verilmelidir.
13-Hayvancılıkta yeniden her sahada Devlet üretme Çiflikleri kurarak nekadar ziraat
mühendisi ve Veteriner varsa onları göreve alarak seferberlik misali üretime geçilmalidir
14- Esnaf Kredi kooperatifleri derhal kapatılmalı, esnaf kredi bu kanalla Bankalar dan kredi alıyor.Esnafın aldığı krediden Esnaf kredi kooperatifi faiz alıyor.
15- Tarım Kredi kooperatifleride derhal kapatılmalı Çifciye kredi li satış yapıyor ve vadesinde ödenmeyen paralara %45 temerrüt faizi alıyor.Çifciler yıllardan beri bu şekilde sömüriliyor.
16-Çifcilerin bekkemiği olan Türkiye Zirai Donatım Kurumu derhal yeniden kurulmalı ve Tüm il ve ilçelerde ayrıca nüfusu kalabalık beldelerde şubeler açarak çifcilere gerekli hizmetler yapılmalıdır.
17- Müj de Tarımda ithal eden Ülke değil ,ihraç yapan Ülke oluruz.Devletimizin ve milletimizin cebleri para dolar ve dünyaya hizmet eden ülke oluruz.Ne Mutlu O günleri görenlere.
Hepsi kontrol ve planlı yapılacak. Su istismar eden olursa ,Onada en Ağır ceza verilmelidir.
Bu paralar ekonominin suyudur.Tıpkı Elektrik santralini dürbününe vuran su gibidir.Bu paralar devlete vergi ve katma değer olarak dönecektir.Devlet de kazanacak ve Millette kazanacaktır.
Ey bizleri yöneten saygı değer büyüklerimiz ve ekonomisler Dünya milliekonomi Madeline dönerken ( Çin -Hindistan-Rusya -Endonezya Ab – Abd ve Diğer Ülkeler.) uygulamaya korken bizler neden nefis hesabı yapıyoruz.
Rusya Devleti Kendi Duma Meclisinde sayın Prof.Dr.Haydar Baş beyi kurmaları ile 6 saat konuşturdu.Bizlere ne oluyor.Tüm TV.Ekranları Ona kapatıldı.Yazık değilmi.
T.C.Devletimizin BMM.davet edilip konuşturulması gerekir.Eğer bu müsibetlerden kurtulmak istiyorsak. Sosyal Devlet ve Milliekonomi Modelinin sahibi Prof.Dr.Haydar Baş beyi ve kadrosunu davet edip bu günkü sosyal ve ekonomik sorunları çözmiyoruz.
Bu gün birlik ve beraberliğe çok muhtaçız ,bu gün politika yapma zamanı değil,birbirini dinleme günüdür.
Hazreti. Ali Aleyselam ilim çinde ise Onu alındıyor.Virüsle ilgili malzemeleri ve ilaçları Çinden alıyoruz.Almamız gerekir.
Neden Ekonomi sorunlarını bilen ve Çözümü olan asrımızın Kamil insanı Dünyada önemli ödüller alan Prof.Dr.Haydar Baş beyi niye dinlemiyoruz.TV.kanalları Ona neden anborgo uyguluyor.

Seyis olarak burdan sesleniyorum.

Cami hoporlarından sala okumakla ve tekbir getirmekle bu sorunlar çözülmez.
Solyal Devlet ve Milliekonomi modeline dönelim, Devletce ve Türk Millet olarak bu sıkıntılardan kurtulalım.
Yüzlerimiz gülsün,Gâriplerin ve mazlumların evleri şenlensin,Allah bizlere merhamet etsin.
Allah Türk Millet Olarak Bizlere merhamet etsin ve bizleri bağışlasın.
Allah yüce Kitabında şöyle buyuruyor.Ey iman edenler,bilinizki Allahın Evliyalarına korku yoktur,Onlar üzülmiyecektir Onların Allahın hidayet ettiği kişilerdir.Onların hidayeti uy diyor.
Bizler kimlere uyuyor ve kimler den yardım diliyoruz, kendimize soralım.
Allah Türk Milleti olarak bizleri ; 1 ler-3 ler-7 ler ve 40 lar hürmetine bugünkü sosyal ve ekonomik ayrıca herçeşit hastalıklardan selamete çıkmamızı ihsan eylesin.
Seyis den bugün bu kadar.
Gazeteci-Yazar Seyis yazmadı demeyin.

Selamlar-Saygılar ve Hürmetler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM