Devlet töreniyle asfalt dökümü!..

Devlet töreniyle asfalt dökümü!..

Bulancak-Bektaş Yaylası yolu nihayet bakıma alınmış…
Ancak öyle bir bakım ki, adeta gıpta edilecek, dudak uçurtacak cinsten bir bakım!..
Nasıl gıpta edilmesin ki; Valisinden Kaymakamına, Milletvekillinden İl Genel Meclisi üyelerine varıncaya kadar (bugüne kadar emsali pek görülmemiş!) tam bir devlet töreniyle asfalt dökümü yapılıyor, üstelik yayla sezonunun bitiminde!

***
Birileri hemen fırlayacak ve diyecekler ki: “Size de bir şey beğendirilemiyor!.. Hem (20 gün önceki yazınızda) Kulakkaya-Bektaş arası (bir yıl önce asfaltı dökülen) yol, çok sık aralıklarla köstebek yuvası olmuş… Herhalde pek gören de olmamış!.. Ya da ilgilenecek birileri bulunamamış!.. Bize GÖRMEYEN bakan değil (kim olursa olsun, nerede bulunursa bulunsun) GÖREN Bakan lazım!..” diye eleştirecek, yetkilileri hizmete davet edeceksiniz, hem de Valisinden Kaymakamına, Milletvekilinden İl Genel Meclisi üyelerine ve Belediye Başkanına varıncaya kadar ilin bütün siyasetçi ve bürokratları aksayan hizmeti tamamlamaya koşacaklar; bunu da eleştireceksiniz!..”

***
Bendeniz yapılan hizmeti eleştirmiyorum. Takdir ve tebrik ediyorum…
Ancak zamanlamaya ve asfalt üzerine asfalt dökümü merasimindeki ihtişama dikkat çekmek istiyorum!
– Yayla sezonu bittikten sonra, kış mevsimi girerken ki bu şaşaalı devlet töreniyle asfalt dökümündeki sırrı merak ediyorum!..
– “Bektaş Yaylasına acaba kış turizmi için hazırlık mı yapılıyor?” diye düşünüyorum!..
– Yoksa yayla sezonu bitmiş olsa da 24 ay hizmet sunan yayladaki OTEL’e kışın ulaşım imkânı mı hazırlanıyor? (Bu sual benim değil fısıltı gazetelerinin!)

– Herhalde hiç kimse de “Hani Özel İdare mazot parasına muhtaç hale gelmişti?.. Mazot parasına muhtaç Özel idare böyle bir asfaltı bu mevsimde nasıl dökebiliyor?.. Yoksa Özel İdare böyle hizmet(!) programlarıyla mı mazot parasına muhtaç hale gelmişti?” gibi bir sual sormaya da kalkışmaz!
***
Yolun yapılış gerekçesi her ne olursa olsun, nihayet yıllardır ihmal edilen, vatandaşın mağduriyetine sebep olan bir aksaklık giderilmiş oluyor.
Geç de olsa, GÖRENLERE ve hizmet sunanlara teşekkürler…

Herhâlde Bulancak-Bektaş yolunu görenler, inşallah Kulakkaya-Bektaş arasındaki yolu da görürler!

Vesselam…
Ahmed Çıtlakoğlu
19 Eylül 2019 Perşembe / 20 Muharrem 1441

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?