DEVLETE HİZMET ETMEK İÇİN HER AN FIRSATIN VAR.

DEVLETE HİZMET ETMEK İÇİN HER AN FIRSATIN VAR.

Devletini sevmek zorunda’mıdır, millet.?

Bu soruya evet- hayır cevabı’da bence verilebilir. Cevap her ne olursa olsun vatandaşın yükümlülüğünü ortadan kaldırmaz. Askerliğe karşı olan bir genç 20 yaşına geldiğinde askere gitmiyorum diyemez. Bu ülkenin vatandaşı olarak karşı olsada askerliğini yapmak zorundadır.

Devlet bu milletin karşı muhalifi değil milletin vücut bulmuş halidir. Bu vücut güçlü ve bakımlı olursa milleti yüceltmeye mukdadir olur. Bu devlet dünyada güçlü, çevresinde istikrarlı, dosta güven, düşmana korku salacaksa burda her bireyin yükümlülüğü ,sorumluluğu vardır.80 milyon ülkede bir fert devlete nedenli etki edebilir.?

Her vatandaş yaptığı işi üretimi, sanatını,mesleğini, çoban çobanlığını. Mühendis, mühendisliğini, en iyi şekilde yaptığında ülkesine hizmet etmiş yüceltmiş olacaktır. Kahvede nutuk atan ülke için çözümlerini dile getiren hamaset’ mi yapan ülkeye hizmet eder?

Ahırında bir dana büyütüp kasaba 150 kg et satan 4500 tl alan yaşlı ninemi hizmet eder.?

Et’te KDV ? 8 dir. bu durumda ninem; devletin kasasına 360 tl katkıda bulunmuş denektir. Çi̇ftçi̇ 10 dönüm FINDIK bahçesinden 1200 kğ FINDIK alıyorsa ülkeye katkı sağlamamıştır. 3000 kğ FINDIK alabiliyorsa ülkeye mükemmel hizmet etmiş denektir.

Bu durumda demekki devlet bizi yaşataçak’sa ,yüçelteçek’se biziz. Devlet milletin muhalif’İ, yolunacak kaz değildir, milletin ta kendisidir.Dede korkut masallarında şehirde devletin işleri yolunda gitmediği açlık baş gösterdiğinde işler içinden çıkılmaz hale geldiğinde bir kahraman cıkmış sorunları halletmiş, pirensesle evlenmiş halk mutlu müreffeh yaşamıştır.

Ey Türk; artık ne o kahraman çıkacak sorunlarınızı çözecek, ne de onu bekleyen bir pirenses olacak. Bu masaldan ibaret çünkü;

Artık ayağa kalk; silkin, bu ülkede huzur, güven, istikrar , zenginlik, güçlü ülke, devletin olsun istiyorsan kahraman bekleme kahraman sensin. Yapman gereken ise hangi işte, hangi görevde, hangi üretim alanında hayatını idame ettiriyorsan işini en iyi şekilde yapman üretimini, enerjini, yüksek seviyede kullanman her ne kadar seni çok kazandırıyor gösterse’de dolaylı olarak devlet de kazanacağı için maksat hasıl olacaktır.

Vatandaş haksızca kazandığı şeyleri hakça dağıtmakla, hırs ve tamah sadakaya dönüşür.

Sağ elin verdiğini, sol elin bilmemesine baksın. Çünkü,İnsan yardımda bulunurken görünmek ve dünya tarafından övülmek arzu ederler. Ama, boşunadır verdikleri.çünkü insan kim için çalışırsa, ücretini de ondan alır. O halde, eğer insan ,devletinden bir şey alacaksa, insanın devletine hizmet etmesi yaraşır.

Alın terinizi vatan sevgisi için Vatana verdiğiniz’İ düşünmeye çalışın. Üretmekte ,çalışmakta yavaş davranmayın ve sahip olduğunuz şeyin, Vatan sevgisi için en iyisini verin.İyi olan ise başladığın işi bitirmek milletine hizmet etmektir.Her fert üstüne düşeni en iyi şekilde yaptığında bu ülkeye en iyi katkıyı sağlamış olacaktır. En endamlı hamaset sözlerinden en basit gördüğümüz kişisel üretim bu ülkeye katılmış en yüce katkı ve değerdir.

Olur ya, bir insanın bahçe haline getirdiği ormanı kesti diye balta kendi kendiyle öğünsün mü? Asla, çünkü her şeyi yapan insandır; baltayı da kendi elleriyle yapmıştır.elleri ile yaptığı bağıda baltayla yok eden’de insan’dır. Ey insan artık elinden baltayı bırakıp yaşadığın ülkeyi bağ haline getirmek senin elindedir. Sen işini mükemmel yaptığında bilki ülke müreffeh olacaktır.Kahraman beklemeye devam edeceksen bilki beklediğin O kahraman artık hiç gelmeyecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar