DEVLETİMİZDE ANLAYIŞ DEĞİŞTİ

DEVLETİMİZDE ANLAYIŞ DEĞİŞTİ

Türkiye Cumhuriyeti olarak çok köklü bir medeniyete ve anlayışa sahibiz. Devletimiz zaman zaman yöneticilerine göre şekil alır, yönetim anlayışı değişir. Son yıllarda Devlet-Millet buluşması, İnsan’ı Merkez alan bir yönetim anlayışı ile yönetiliyor devletimiz.

HAFTA SONU ÇANAKKALE’DEYDİM

Bulancak faaliyet gösteren Bulancak Âb-ı Hayat Derneği’nin yürüttüğü bir proje kapsamında yaklaşık 90 genç ile Bursa, Edirne ve İstanbul şehirlerini de içine alan Çanakkale gezisine katıldım. Dernek yöneticileri tarafından  İçişleri Bakanlığına sunulan ve kabul edilen “Yurtlar Hayat Buluyor” Projesi kapsamında düzenlenen gezide bir kez daha gururlandım.

TARİHİNE DEĞER VEREN BİR DEVLET

Düşünün öyle bir devlet ki gençlerine, şanlı tarihini tanısın bilsin diye proje desteği ile Anadolu’da bulunan küçük bir derneğe hibe veriyor. Öğrenciye bir kuruş para harcatmadan bütün masraflarını proje kapsamında bakanlık karşılıyor.

NE KADAR ŞÜKRETSEK AZDIR

Her zaman derim, devlet anlayışımız değişti. Elimizdeki nimetlerin şükrünü her zaman etmemiz lazım. Yurdun dört bir yanında devlet insanına, milletine her alanda hizmet ediyor. Tarihine, geçmişine sahip çıkan, milli ve manevi değerlerini tanıtımına katkı sağlayan ve Yurtlar Hayat Buluyor Projesini finanse ettiği için İçişleri Bakanlığımıza ve özelde Dernekler Dairesi Başkanlığımıza teşekkür ederim.

GENÇLER, DEVLETİ SAYESİNDE DEDELERİYLE BULUŞTU

Gezi süresince Bulancak ve Piraziz İmam Hatip Lisesi Pansiyon öğrencilerini gözlemledim. Her bir yeri ilgiyle ziyaret ettiler. Gezi süresince öğrenciler böyle tarihi yerleri ücretsiz gezme fırsatı buldukları için yetkililere, emeği geçenlere sürekli teşekkür ettiler.

ÇANAKKALE’DE ANZAK ANITLARI

Daha önce onlarca kez gitmişimdir Çanakkale Gelibolu Yarımadasına ancak ilk kez dikkatimi çeken İngiliz, Anzak anıtlarını bizim topraklarda görmekten hiç memnun olmadığımı buradan sizlerle paylaşmak isterim. Aldığım bilgiye göre 1920’li yıllardan sonra Lozan Anlaşması gereği yapılmış bu anıtlar.

İçime sinmiyor doğrusu. Adamlar hem kalkıp benim ülkemde, benim topraklarımı işgal etmeye gelecekler hemde üzerinde “Bu topraklar için kahramanca ölen askerlerimiz anısına” yazan anıtlar yapacaklar.

Biz mi dedik? Bu topraklarda gelin ölün diye…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?