“DEVLETTE,BÖYLE BİR USÜL YOK”

“DEVLETTE,BÖYLE BİR USÜL YOK”

ÖZDEMİR,COŞKUN’UN ERDOĞAN İLE ÇEKTİRDİĞİ RESMİ YORUMLADI.

Giresun’un emektar milletvekili Ergun Özdemir, Giresun Üniversitesi Rektör adayı Profesör Cevdet Coşkun’un,Bilal Erdoğan ile çektirdiği fotoğrafı kamuoyuna açıklamasının etik olmadığını söyledi.

Facebook’ta bu konuyla ilgili özel açıklamalar yapan ve gazetemize telefonla bilgi veren Özdemir” Mahalli Gazetelerimizin bir iki tanesinde önemli buluşma Bilal  Erdoğan ,Coşkun’u davet etti ‘ diye başlıklarla Giresun Üniversitesi Rektör Adayı, olduğu ifade edilen bir öğretim görevlisinin Bilal Erdoğan ve Vakfının Başkanıyla bir temel atma töreninde resmi çekilmiş olan kalabalık içindeki resmi ,bu mahalli gazetelerde basılmış yaklaşan Rektörlük seçiminin seyiri açısından önemli bir kare olduğu olduğu ifade edilmiş. Daha önce sosyal paylaşım sitemde bir Rektör adayının SİYASİLERLE adaylık için görüntü vermesinin hoş olmadığını ifade etmiştim” dedi.

Özdemir şöyle konuştu: ” Yaklaşan Rektörlük seçimleri nedeniyle bir öğretim görevlisi, Milletvekilleriyle basın toplantısı yapıyor ,Milletvekili REKTÖR atamasında hiç bir yetkisi olmadığı halde mevcut Rektörü değiştireceğini ve söylemiştir,yanında oturan kişiyi Giresun’a Rektör olacağını ima etmiştir, Bir Rektör adayı Milletvekili ile basın toplantısı yapmakla veya temel atma töreninde Bilal Bey’ in yanında bulunmakla rektör olunmaz. Devlet anlayışımıza göre bu şekilde görüntü vermek yanlıştır. Devlete böyle bir usul yoktur. Kaldı ki bu usullerle Rektör olsanız dahi Üniversite görevlileri bunları kabul etmez. Diğer üniversitelerde bu gibileri gerekli saygıyı göstermezler. Vicdanen de Rektör olarak kabul etmezler. Üniversite Üniversaldır. Rektör olabilmek için en azından bir kaç lisan bilmeniz lazımdır. Dünya Çapında araştırmalarınız olması lazımdır. Ve dünyada hiç araştırılmamış makalelerinizin yayınlanmış olması gerekir ..Üniversitesini gerek yurt içinde ,gerek yurt dışında tanıtabilmesi yurt dışındaki Üniversitelerle diyalogu olması, tanınması, ve saygıyla karşılanması lazımdır.Bir Mahalli siyasetçinin dizinin dibine oturmakla bu iş olmaz .Giresun Üniversitesi’ni küçültmeye kimsenin hakkı yoktur” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?