DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ KÖTÜ NİYET KURBANI MI?

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ KÖTÜ NİYET KURBANI MI?

Fakültenin yıllardır öğrenci alamaması üzerine Giresun’daki 130’a yakın Sivil Toplum örgütü adına harekete geçen heyet,taraflarla görüştü ve krizin aşılması için tüm tarafaları sağduyuya davet etti

Giresun Üniversitesi bünyesinde kurulması planlanan Diş Hekimliği Fakültesi’nin engellendiği yönündeki gelişmeler üzerine Giresun’daki sivil toplum kuruluşu temsilcileri Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ali Kara öncülüğünde  Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Salbacak’ı ve Endodonti Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Çağın Yücel’i ziyaret etti.

Heyet yaşanan süreç ile ilgili Salbacak’tan ve Yücel’den bilgiler aldı. Heyet adına bir konuşma yapan GESOB Başkanı Kara, Diş Hekimliği Fakültesi’nin önündeki engellerin kaldırılması noktasında STK’lar olarak üzerlerine düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduklarını söyledi. Kara, Giresun’daki STK’lar olarak fakültenin engellendiği yönündeki gelişmelere ise asla müsaade etmeyeceklerinin altını çizerek, bu konuda Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’ın sonuna kadar yanında ve destekçisi olduklarını kaydetti. Kara, konuyu yakından takip etmeyi sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?