Doğalgaz Müjdesi

Doğalgaz Müjdesi

Öztürk, merkezdeki sorunun çözüleceğini açıkladı.

AKP Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Giresun Merkez’de doğalgaz ulaşmamış mahallelere de yakın zamanda doğalgaz ulaştırılacağı müjdesini verdi.

Doğalgaz çalışmalarının hızla ilerlediğini vurgulayan Milletvekili Öztürk, yayınladığı basın açıklamasında yapılan çalışmalar ile ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Hemşehrilerimizin şehrin bazı mahallelerinde doğal kullanmasına rağmen bazı mahalleler doğalgazı kullanamamakta, buralara da doğalgaz hizmetinin verilmesi için yoğun talepler gelmektedir. Bu eksikliği tamamlamak için Giresun Merkezde yapılan doğalgaz çalışmaları devam etmektedir. Şu anda Çınarlar, Hacı Hüseyin Mahallesi, Fevzipaşa Caddesi’nde çalışmalar sürmektedir. Aynı şekilde Kale ve Sultan Selim Mahallesi’nde de çalışmaların bu sene bitirilmesi ve orada bulunan ev ve işyerlerine doğalgaz verilmesi hedeflenmektedir.

Şehrimizin çok gelişen mahallelerinden olan Teyyaredüzü Mahallesi’ne de doğalgaz verilebilmesi için Karayolları Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü nezdinde yapmış olduğumuz girişimler sonuç vermiş, AKSA Doğalgaz firması ile Karayolları anlaşmıştır. Teyyaredüzü’ne giden çelik hattın kaldırım bordürü altından geçmesi kararlaştırılmıştır. İlgili firmanın beyan ettiği çalışma takvimine göre,  Ağustos ayı içinde başlayacak çalışmalar sonucu öncelikle Çıtlakkale Mahallesi, DSİ ve Devlet Hastanesi’ne doğalgaz ulaştırılacaktır. Karayolları’ndan ana hattın geçiş izninin sağlanmasından sonra yeni binaların yoğun olduğu Teyyaredüzü Merkezine de yılsonuna kadar Belediye Başkanlığı uhdesindeki imar yollarından doğalgaz geçişi sağlanması hedeflenmektedir.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?