DURMUŞ’TAN, TAHMAZ’A TEŞEKKÜR, GELDİ’YE ÖNERİ

DURMUŞ’TAN, TAHMAZ’A TEŞEKKÜR, GELDİ’YE ÖNERİ

Batlama Vadisi’nin marka isimlerinden MHP il Genel Meclisi eski adayı Şaban Durmuş, Bayrampaşa Giresunlular Derneği Başkanı Tülay Tahmaz’ın Batlama’ya ilçe kurulması konusunda kamuoyu oluşturulmasını önerdiğini ifade ederek “İstanbul’daki Giresun Günlerinde bu konu birçok platformda konuşuldu. Sadece Batlama dernekleri değil, diğer Giresun Dernekleri de bu projeye inanıyor ve destek sözü veriyor. Sayın Tahmaz etkili bir insan. Batlama’nın ilçe olması konusunda bizimle yürümeye hazır olduğunu söyledi. Bu beni oldukça mutlu etti. Sayın Tahmaz’a teşekkür etmezsem haksızlık olur” dedi.

Durmuş “Batlama 1 defa olsun davasına sahip çıksın. Sunta yok yere kapatıldı, sahip çıkamadık. Çaldağ ve inişdibi belediyeleri kapatıldı sahip çıkamadık. Batlama’nın çoğu yaylasında elektrik yok. İlçesi olan yörelerin çoğu yaylasında elektrik sorunu kaldı mı? Batlama eskiden beri davasına tam sahip çıkmıyor. 14-15 köyü olan yöreler Giresun’da ilçe olmadı mı?. Bizde 26 köy ve 35 bin seçmen var ama hala ilçe olma projesine inanmayanlar var. Önce bu birlikteliği sağlayalım. Ben onun için “Batlama 1 defa olsun davasına sahip çıksın” dedim. Bu söz yörede slogana dönüşmüş. Demek ki davaya sahip çıkmamız lazım” dedi.

AK Parti Giresun eski Milletvekili Mehmet Geldi’nin “Batlama yerine Bektaş’a ilçe kurusun” şeklinde sözlerine de açıklık getiren Durmuş “Sayın Mehmet Geldi’yi iyi tanırım. Önce biz Batlama’yı ilçe yapalım sonra Bektaş’ı da yaparız. Giresun’un büyükşehir olması için zaten il genelinde 5-6 tane yeni ilçe kurulması gerekir. Göçü tersine döndürmek için yeni ilçeler açılırsa, nüfus artar ve Giresun’da birgün Ordu ve Trabzon gibi büyükşehir olur. Belde Belediyelerini kaparatak hangi il göçü azaltıp büyükşehir olmuş. Dünyada böyle bir örnek var mı?. Çaldağ ve İnişdibi Belediyelerinin kapatılması sonrası Batlama için hiçbir proje üretilmemesi doğru değildir. 2 belediyeyi kapatırken, yerine ne konuldu?. Planlama yanlış zaten. Bu planlama eksikliği yüzünden yaylalarda elektrik yok ama halka elektrik götürmek için çalışan kamu kurumu da yok. O yüzden ilçe kurmak çok ihtiyaç” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?