Dursun Karahasan’dan Eleştiri

Dursun Karahasan’dan Eleştiri

İŞADAMLARI, “15 TEMMUZ SONRASI BANKALAR BİZE BATACAK MUAMELESİ YAPIYOR”

Bulancak Genç işadamları derneği(BUGİAD) yönetim kurulu başkanı  Dursun Karahasan, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası bankaların takındığı tavırdan duydukları rahatsızlığı dile getirdi.

15 Temmuz Hain darbe girişiminden sonra ekonomik kalkınma için devletin ve milletin büyük fedakârlıklar yaptığı bir dönemde, ekonominin bel kemiği olan reel sektör, bankaların finansman desteğinden mahrum kaldı. Finans sektörünün iş dünyasına yönelik tavrından rahatsız olan Giresun iş hayatının genç temsilcileri, “Devletin ve milletin hassasiyetini bankalardan göremiyoruz” açıklamasını yaptı. Bulancak Genç İş Adamları Derneği (BUGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Karahasan, 15 Temmuz sonrası iktidarla muhalefet, devletle millet arasında tesis edilen birlik ve beraberlik, dayanışma ruhunun finans sektörüne yansıyamadığını söyledi. İş dünyasının üretim artışı, yeni yatırımlar ve daha fazla istihdam için bankalara büyük ihtiyaç duyduğunu hatırlatan Karahasan, “Maalesef 15 Temmuz darbe girişimi sonrası bankaların çoğunluğunun takındığı tavır, destek olmak bir tarafa elinizdekini de almaya yönelik” dedi. Bankaların hiçbir geçerli gerekçe yokken işletmelerin kredi limitlerini kısıtladığını, yeni limit açmadığını ve türlü zorluklarla işletmelerin finansmana erişimini imkansız hale getirdiğini söyledi. Karahasan, “Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, bankaları özellikle kredi faizleri konusunda uyarıyor. Ancak görüyoruz ki bankalar bütün bunları dikkate almıyor, bildiğini okumaya devam ediyor” dedi.

Karahasan, Hükümet yetkililerinin her fırsatta , daha çok üretim daha çok yatırım diyerek  bankaları özellikle kredi faizleri ve işadamlarının krediye ulaşımını konusunda uyardığına dikkat çeken Karahasan şunları kaydetti : “Ancak görüyoruz ki bankalar bunları dikkate almıyor aksine işadamlarını boğmaya daha zor duruma düşürmeye yönelik tavırlarını artırarak sürdürüyor, finansa ulaşmakta sıkıntı çeken işletmelerin ayakta kalması her geçen gün daha da zorlaşıyor ,biz iş dünyası temsilcileri olarak Finans sektörününde  15 Temmuz ruhuna uygun hareket etmelerini bekliyoruz’’dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?