DURUMLAR İÇ AÇICI DEĞİL

DURUMLAR İÇ AÇICI DEĞİL

TFF 1. Lig’de sezonun ilk yarısını lider tamamlayan Giresunspor’da kulüp basın sözcüsü Ferhat Karademir, “Transfere kapalıyız, takımın ahengini bozmayacağız.” dedi.

Karademir,çok zorlu bir ilk yarı geçirmelerine rağmen devreyi lider tamamladıklarını söyledi.

Yönetim olarak finansal düzenlemelerle uğraştıklarını vurgulayan Karademir, “Ligde takım şampiyonluğa geldi ama finansal sıkıntılar devam ediyor. Şu anda birikmiş 4,6 milyon lira ödeme yapmamız gerekiyor. Lafla herkes yanımızda ama iş nakit olarak ödemeye geldiğinde çok da destek göremiyoruz.” diye konuştu.

Karademir, kulüp başkanı Hakan Karaahmet’in finansal sorunları çözmek için sürekli temas halinde olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:” Başkanımız çok uğraşıyor ama sonuç alamıyoruz. İş insanlarımızdan bir destek göremiyoruz. Kulübün maddi durumu çok iç açıcı değil. Maddi anlamda büyük sıkıntılarımız devam ediyor ve bu sarmal haline geliyor. İş insanlarından, kurumlardan artık gerçekten destek görmemiz lazım. Bir iş insanı da ‘Formanın arkası boş, reklam vereyim.’ demiyor. Bu başarının devam etmesi için de para lazım. Salgın var, Ekonomi, kötü ama bu takım da insanlara moral oluyor.”

Uzun yıllardır belki de ilk kez Süper Lig’e çok yakın olduklarını vurgulayan Karademir, “Bu trenin kaçmaması lazım. Şehir olarak, iş insanları olarak hala desteklenmiş bir kulüp yok. Locaların çoğundan para gelmedi. Bu sezonu taşımak için ciddi desteğe ihtiyacımız var.” değerlendirmesinde bulundu.

Ferhat Karademir, transfer yapmayı düşünmediklerinin altını çizerek, “Transfere kapalıyız, takımın ahengini bozmayacağız. Devre arası transferi zaten zordur. Transfer tahtası da zaten kapalı, bunu açmak için 6 milyon lira civarı ödememiz gereken bir rakam var.” ifadelerini kullandı.

BELGE

Giresunspor Basın Sözcüsü Ferhat Karademir, mahkemelik oldukları eski başkan Ali Eren’in kulübe verdiği tüm paraların belgeli olduğunu söyledi.

Karademir; “Bu konu tatlıya bağlanacaktır, kısa bir süre içerisinde sonuç alınacaktır diye düşünüyorum. Ali Eren başkanın bugüne kadar verdiği tüm paralar belgeli. O’na sen bu parayı vermedin diyen yok. Verdiği paraları kulüp için kullandığını da o dönemden biliyoruz. Burada Ali başkanın şahsı ile bir sıkıntı yok. O’na bu paraları vermedin davası değil bu. Burada sıkıntı olan tek şey kulübü kötü yönetmekle alakalı” dedi.

KAMP

Giresunspor, Antalya’da yaptığı devre arası hazırlık kampı Cumartesi günü sona erecek. Yeşil-beyazlı ekibin Cuma akşamına kadar yoğun bir şekilde mesaiye devam edeceği ve Cumartesi sabahı yapılacak antrenmanın ardından futbolculara izin verileceği kaydedildi. Giresunspor, dönüşte tamamen Aydeniz Et Balıkesirspor maçına yoğunlaşacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?