Düşüncelerimiz, Vicdanımızı Küllüyor mu?

Düşüncelerimiz, Vicdanımızı Küllüyor mu?

Pazar günü akşam Ankara’da 35 vatandaşımızın hayatını kaybettiği menfur bir saldırı yaşadık.

Milletçe yüreğimize ateş üstüne ateş düşüyor.

Güvenlik güçlerimiz aylardır güneydoğu da aralıksız terörle mücadele veriyor. Yetkililer son bir terörist kalıncaya kadar mücadelenin bitmeyeceğini vurguluyorlar.

Rabbim devletimize terörle mücadelede kolaylık versin. Bunu en içten, en saf duygularla söylüyorum. Bu devlet bizim, bu vatan bizim, bir ay önce günü birlik gittiğim Batum`dan bile döndüğümde Türkiye yazısını okumak, vatan topraklarına adım atmanın hazzını anlatamam…

Siyasi düşüncelerimiz, vicdanımızın önüne geçmemeli!

düşüncelerimiz

Pazar akşamı Ankara`da meydana gelen patlamanın ardından sosyal medyada, haber kanallarında ardı ardına açıklamalar, kınamalar, yorumlar geldi. Terör ateşi, yüreği vatan aşkıyla yanan herkesi yaktı.

Tam bu noktada anlamadığım bir konu böyle kritik zamanlarda devlet neden hedef alınır? Yok. MİT nerede? Yok. Emniyet Müdür nerede? Yok. Sayın Bakanı’n da dediği gibi engellenen canlı bombalardan kimsenin haberi yok. Belki yüzlerce canlı bomba engelleniyor. Bundan kimsenin haberi olmuyor haliyle.

Ancak ilk etapta böyle eleştirenlerin asıl amacı maalesef Bakanı, Müsteşarı eleştirmek değil, böyle bir ortamda bile siyasi malzeme oluşturmaktır. Elbette eleştirilebilir ama bırakın da zor günlerde birlik olalım, tek yürek, tek ses olalım. Bugün bombayı patlatanların TV ekranları karşısında el ovuşturmaları ile durumdan siyasi malzeme çıkarmak suretiyle devleti hedef haline koyanların hiç bir farkı yok.

Biz büyük Türkiye olarak böyle kritik zamanlarda tek vücut olamazsak vücudumuzun her bir bölümünü kangren etmeye çalışırlar. Değerli dostlar, özellikle böyle zamanlar başta olmak üzere her zaman bir olalım, iri olalım, diri olalım. Kanlı bir tezgâhın içindeyiz. En azından bir süre siyasi düşüncelerimizi bir kenara bırakalım, Allah rızası için vicdanlarımızın sesini dinleyelim.

Evet zor zamanlardan geçiyoruz, ancak şunu en kalbi duygularla inanıyorum ki bugün devleti yönetenler bizden daha az milliyetçi, vatan sevdalısı değil. Siyasi tartışmalarımızı sonra müsait bir zamanda yaparız.

Burada kimin safında olduğumuz önemli, devleti karşımıza alarak terörün safında mı, devletimizin yanında durarak milletin yanında mı?

Siyasi ve ideolojik düşüncelerimiz, vicdanlarımızı küllemesin. Unutmamak gerekir ki Yüce Allah’ın da dediği gibi; “Müslümanlar ancak kardeştir.”

Mesele Bakan, Müsteşar meselesi değil, mesele kardeş olma ve vatan meselesidir dostlar.

Kardeşçe yaşayabilen bir toplum olabilmek dileğiyle…

Ubeydullah GÖKTEKİN

 

Telefon  : +90 530 206 96 00

Mail 1    : ugoktekin@hotmail.com

Mail 2    : ugoktekin@gmail.com

Web      : www.ubeydullahgoktekin.com.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?