EKİZ’DEN EK GÖSTERGE İSYANI

EKİZ’DEN EK GÖSTERGE İSYANI

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı İbrahim Ekiz, ek gösterge konusunda ciddi haksızlıklar oluştuğunu söyledi.
Ekiz, “Türk Sağlık – Sen olarak yıllardır kamu görevlilerin emeklilik sorunlarının başında ek gösterge uygulamasının eksikliğinden kaynaklı sorunların geldiğini ifade etmekteyiz. Dolayısıyla ek gösterge rakamlarının bir an önce detaylı bir çalışma yapılarak hiyerarşik düzene göre yeniden belirlenmesi, ek gösterge alamayan personelinde bu uygulamadan faydalanmasının sağlanması, bütün memurların emekli maaşları için son derece önemli bir unsuru olan, ek gösterge rakamlarının bütün memurlar için 800 puan artırılması ve Ak Partinin seçim beyannamesinde yalnızca belli unvanlar için ön görülen ek gösterge artışının genele yayılması gerekmektedir.
Mevcut ek gösterge düzenlemesi, kendi içinde tutarsızlıklar ve adaletsizlikler içermektedir. Bu nedenle zaten revizyona muhtaç bir durumdadır. Bu bakımdan ek gösterge sorunu yalnızca belli unvanlarda ki kamu görevlilerinin değil bütün memurlarımızın kanayan yarasıdır. Bilhassa ek gösterge uygulamasından hiç faydalandırılmayan yardımcı hizmetler sınıfı çalışanları başta olmak üzere emekli maaşları son derece düşük olan tüm kamu görevlilerinin ve haksızlığa uğrayan idarecilerin araştırmacıların ek göstergelerle ilgili beklentisi vardır.
Hatırlanacağı üzere 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen seçimler öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğretmen, polis, hemşire ve imamların ek gösterge rakamlarının 3.600’e yükseltileceğini ifade etmişti. Türk Sağlık – Sen olarak bizde ek gösterge konusunu bütün memurlarımızın yıllardan gelen beklentisi olduğunu ve yalnızca belli meslek grupları için değil bütüncül bir yaklaşımla ele alınarak kapsamlı bir çalışma yapılması gerektiğini her platforma ifade etmiştik.
Seçimlerin üzerinden 7 ay geçmiş olmasına rağmen verilen bu söze yönelik hiçbir adım atılmadığı gibi önümüzde ki yüzer günlük dönemler için hazırlanan eylem planlarında da öğretmeler haricinde bu konu gündeme gelmedi.
Sorununun çözümü noktasında farklı arayışlara girmeye gerek yoktur. Ek gösterge konusu taleplerimiz çerçevesinde değerlendirilmeye alınmalıdır. Taleplerimiz dışındaki her uygulama var olan sorunları değerlendirmesi ve memnuniyetsizliğin artışına neden olmaktan öteye gitmeyecek-tir. Türk Sağlık Sen olarak sağlık çalışanları başta olmak üzere bütün kamu görevlileri ve emeklilerin sorunlarının çözümü noktasında bundan önce olduğu gibi bundan sonrada gayret göstereceğimizin bilinmesini istiyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?