EN ACILI GÜNÜNDE VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ

EN ACILI GÜNÜNDE VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ

Giresun Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, sorumluluk sahasındaki mezarlıklarda temizlik, ilaçlama ve onarım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için belediye camisi çevresinde onarım ve yenileme çalışması gerçekleştiren ekipler, camiye ait mescidin ahşap bölümleri yenileyip, elektrik aksamları da onarırken, kaldırımları da yeniliyor.

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin defin işlemleri de koronavirüs tedbirleri kapsamında özel görevli ekipler tarafından gerçekleştiriliyor.

Ekipler bir haftalık periyotta, 23 cenaze nakli, 21 cenaze yıkama işlemi, 8 cenaze defin işlemi, 21 cenazeye kefen takımı temini, 23 cenazeye mezar tahtası temini, 5 cenazeye ise çay şeker, semaver, tabure hizmeti sağladı.

Vatandaşların en acılı günlerinde Giresun Belediyesi’nin ailelerin yanında olduğunu belirten Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Koronavirüs sebebiyle zor günlerden geçiyoruz. Ekiplerimiz tüm tedbirleri alarak defin işlemlerini gerçekleştiriyor. Vatandaşlarımızın en acılı günlerinde onların yanında olmak bizim görevimiz. Mezarlık ve cenazelerimizle ilgili hizmetlerimiz devam ediyor. Cenazelerle ilgili Belediyemizce yapılan tüm işlemler ücretsizdir. Vatandaşlarımız bu konuda rahat olsunlar.” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?