ENGİN ÖZTÜRK YENİDEN BAŞKAN

ENGİN ÖZTÜRK YENİDEN BAŞKAN

Öztürk, “Fotoğraf çektirmeyi mektup yazmayı sendikacılık zannediyorlar.”dedi

Memur Sen’e Bağlı Diyanet-Sen Giresun Şubesi 7. Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıya Giresun Belediye Başkanı Aytekin ŞENLİKOĞLU, Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali YILDIZ, Genel Başkan Yardımcıları Ali GÜZELDAL, Mehmet YAMAN, Ak Parti Giresun İl Başkan Yardımcısı Cumhur KARAHASAN, İl Müftü Yardımcıları Fatih SARIGÜL ve Yusuf GENÇ, Keşap İlçe Müftüsü Hüseyin İSPİROĞLU, Memur Sen Giresun İl Başkanı Muhammet SARI ve Hizmet Kolu Başkanları, Trabzon ve Ordu Diyanet-Sen Şube Başkanları, Diyanet-Sen İlçe Başkanları, Delegeler ve Üyeler Katıldı.

Şube Başkanı Engin ÖZTÜRK” 1998 yılında erdemliler hareketiyle filizlenen Diyanet-Sen, bugün Anadolu’yu kuşatan ulu bir çınar haline gelmiştir. Etki alanı Kars’tan, Edirne’ye, Sinop’tan, Hatay’a uzanan geniş bir coğrafyaya ulaşmıştır. Dedi.Öztürk şöyle konuştu

“Biz Diyanet-Sen olarak; “İnsanın dünyadaki imtihanı ahde vefa’da gayrettir” anlayışıyla yola çıkan, “Hak yolunda feda” olmanın hakkını verme gayretiyle ter akıtan, akıttığı terle, cefaya talip oluşuyla berekete mazhar olan ve 90 bini geçen  üyesinin güvenini güce, gücünü kazanıma dönüştüren teşkilat olarak; 24 yıldır kuruluş ilkelerimizden taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz.  “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye” Hedef Yüz Bin Üye” diyor ve Yüzbine gün sayıyoruz. 100 Bin; yeni başlangıçlara, yeni kazanımlara, yeni ufuklara, yeni umutlara, Kararlı Adımlarla Güvenli Yarınlara, Yeniden Büyük Türkiye’ye ve Adil Bir Dünya’ya hizmet etsin, vesile olsun istiyoruz. Türkiye’nin en büyük emek hareketi olarak varlık nedenimizi; Bütün kamu görevlilerini, emeğin ve ekmeğin değerini bilen herkesi davasına ortak eden, yan yana duran, kol kola giren, bereket ve heybeti oluşturan, ülkeyi ve dünyayı dönüştüren bir Diyanet-Sen olarak görüyoruz. Zirveyi; değerlerimiz üzerinden anı, çağı, insanı ve insanlığı ihya olarak görüyoruz. Üyelerimizdeki dava bilinci, vefa duygusu, bütün bu duyguları yüreklerinde taşıyan binlerce din gönüllüsü, başarıya olan inancımızı artırıyor ve yolumuzu kolay kılıyor.

Bu güvenin hakkını veren, bu güvenle yol alan, bu güvenle din görevlilerine, vakıf çalışanlarına yeni yollar, ufuklar açan bütün teşkilatımızı yürekten kutluyor, çabaları için, fedakarlıkları için, diğerkâmlıkları için, adanmışlıkları için, şahsım adına,  hizmet kolumuzun çalışanları adına, ülkem adına şükranlarımı sunuyorum.

Bu gün saymaya zamanımızın yetmediği kadar çok kazanımın olması sizlerin, bizlerin kısaca Diyanet-Sen’in eseridir.

Emeğimizi zayi etmeyelim.

Rakiplerimizin emeğimize sahip çıkmalarına göz yummayalım

Diğer sendikalar,  bizim kazanımlarımızı sahiplenmek için her türlü yolu deniyor, farklı entrikalar ortaya koyuyor.

Fotoğraf çektirmeyi mektup yazmayı sendikacılık zannediyorlar.

Gece gündüz demeden, ailelerimizi, eşlerimizi, evlerimizi, çocuklarımızı ihmal ederek ya da onların fedakârlıklarına sığınarak elde ettiğimiz kazanımları kendi malları gibi göstermelerine fırsat vermemek de hepimizin ortak sorumluluğudur.”

Yeniden şube başkanlığına seçilen Engin ÖZTÜRK’ün yardımcıları Şenel ERZURUM, Namık BAY, Mustafa ARSLAN, Muhittin ARSLAN, Salih TOKALAK, Osman GİDAL.Haber:Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?