ENGİN’DEN İSTİFA ÇAĞRISI

ENGİN’DEN İSTİFA ÇAĞRISI

Türkiye Kamu-Sen Giresun İl Başkanı Tacettin Engin,delegelere teşekkür etti

Engin”Tüm Türkiye’de yapılan temsilci seçimlerinde, aday olan kazanan, kazanamayan, seçimlerde gelip demokrasinin gereğini yapıp reyini kullanan, seçimlerde oy kullanmaya gelemeyen, tüm eğitim çalışanlarını saygıyla selamlıyorum.

İlksan seçimleri sonucunda; çalışanlar İlksan’ın emin ellerde olduğunu, net bir şekilde ifade etmişlerdir. İlksan’ın büyümesi, gelişmesi üyelerine daha güzel hizmetler vermesi noktasında yetki Türk Eğitim-Sen’imize verilmiştir.

350 civarında yöneticisiyle seçimlere giren, varını yoğunu seçimlerde kullanan sendika, başarısız  olmuştur. Seçilemeyen şube başkanları, yönetim kurulu üyeleri, İlçe temsilcileri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri Şube müdürleri onurlu bir davranış göstererek bulundukları makamdan istifa edecekler mi, merakla takip edeceğiz.

Üye sayıları bizden iki(2)kat fazla olan sözde yetkili sendika, gizli oy açık sayım

olduğunda nasıl kaybediyor, ispatıdır.

Çalışanları tehditle üye yap, idareci yapacağım diye üye yap, tayinini çıkarırız, yardımcı oluruz diye üye yap, yalanla üye yap…  Ancak bir şey yapma..! Sendikacılık yapma..! Gönüllere dokunma. Çalışanların yanında durma..! Adaleti savunma..! Hak ye.! Hakkın yanında yer alma..! Çalışma barışını boz..! İnsanları ayrıştır, kutuplaştır..! Çalışanları hor gör..! Benden olsun çamurdan olsun de..! Say da say bitmez..!

Biz Türk Eğitim-Sen olarak, çalışanları hor görmeden, her şartta adaleti hakkı savunarak, çalışanların yanında saf tutarak, haramı helali gözeterek, kötü dil kullanmadan ayrıştırmadan “tüm eğitim  çalışanlarının gönlüne girmeye talibiz”

Malumsen şunu hesap edemedi, bizim camianın en büyük özelliği TEŞKİLATÇI

bir yapıya sahip olmasıdır.

Genel Başkanımız talimat verir, herkes ama herkes sağına soluna bakmadan İlksan seçimlerini kendine görev edinir.

Alana yüreğini gövdesini koyar, son nefes, son damla kana kadar mücadelesini yapar. Sonuç olumlu olur olmaz vicdanen huzurlu bir şekilde görevini tamamlamanın hazzını yaşar.

Sonuç olarak; 19 Haziran 2021 Cumartesi günü Tüm Türkiye’de olduğu gibi Giresun’da da delegeler seçildi.

Seçim sonucunda Alucra, Bulancak, Espiye, Eynesil, Görele, Merkez, Tirebolu, Şebinkarahisar ve Yağlıdere ilçelerindeki seçimleri Türk Eğitim-Sen adayları olarak bizim arkadaşlarımız kazandı. Böylelikle Giresun’dan seçilecek 2 üst kurul delegesini belirleme yetkisi Türk Eğitim-Sen delegelerinde olacaktır. Seçim sürecinde ilçe temsilcilerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz, delege adaylarımız ve emek veren tüm eğitim çalışanlarını tebrik ediyorum.”dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar