ERCAN BEKDEMİR’DEN ÇAĞRI

ERCAN BEKDEMİR’DEN ÇAĞRI

GESOB’TAN SONRA KAMYONCULAR DA ÇÖP ARAZİSİNİN SERBEST BÖLGEYE VERİLMESİNİ İSTEDİ

GESOB’TAN Sonra ,Giresun S.S.61 Nolu Dam. Tas. Koop.Başkanı Ercan Bekdemir de ,çöp arazisinin serbest bölgeye verilmesini istedi

Bekdemir: “Giresunport liman işletmesine SS61 No’lu Giresun Taşıyıcılar Kooperatif’i olarak liman içerisinde gemi tahliyesi ve yüklemesi, bunun yanı sıra Türkiye’nin hemen hemen tüm illerine Giresun ve diğer illerden gelen tırcılar ile nakliye hizmeti vermekteyiz.

Liman içerisinde 2020 yılında 685 bin ton 25.370 araç hububat ve bakliyat taşıması, 29 bin ton 1074 araç demir cevheri taşıması,36.500 ton 1351 araç çakıl ve 43 bin ton 1592 araç kömür taşıması yaptık. 2020 yılında şehirler arası yapılan yük taşıması 110 bin ton 4074 araç 2021 yılında ise 38,500 ton 1426 araç resmi rakam olarak görülmektedir. Yıllık olarak düşündüğümüzde sürekli artan bir iş hacminin olduğunu görüyoruz. Bu iç hacminin sadece biz şoför esnaflarına kazanç sağladığı düşünülmemelidir. Diğer illerden gelen araçların konaklaması, yemek ihtiyaçları, market alışverişleri, sanayi işleri vb. işler olsun ilimizdeki tüm esnaflara kazanç sağlamaktadır. Yıllardır şehrimizde böyle ekonomik kazanç sağlayan bir işletme yoktu, Seka kağıt fabrikasının kapanması, limanın atıl halde kalması bizi hep komşu illere mahkum bıraktı şimdi ise komşu illerle rekabet halindeyiz. Tiryaki Grup’un sadece Giresun taşımalarını değil Samsun çıkışlı yüklerinin taşımalarını da Giresun Kooperatifi olarak biz yapıyoruz.

Giresun Limanı yıllarca atıl haldeydi, günümüze bakıldığında limanın faaliyetlerinin arttığını denizin üstünde bekleyen gemilerden görmekteyiz, bunun sonucu olarak limandaki depolara ihtiyacın önemi ortaya çıkmaktadır. Kamuoyunda oluşan Giresunport liman işletmesinin çalışmaması ve depoların yıkılmasına yönelik oluşan hiçbir hareketi Giresun halkı ve kooperatifi olarak onaylamıyoruz. Birçoğumuz limanın çalışmasına güvenip banka kredileri ile tır aldık, bu hususta yatırımlar yaptık.

SS61 No’lu Giresun Taşıyıcılar Kooperatifi’nin 33 tırı, Bulancak Espiye, Tirebolu,  Görele, Eynesil den 150’den fazla tırcılar ve aileleri olarak devlet büyüklerimizden Giresun ekonomisine büyük katkısı olan Giresunport Liman İşletmesi’nin çalışmasını ve depoların yıkılmamasını ayrıyeten iş hacminin daha da büyümesi için aksuda ki çöp alanının serbest bölge yapılmasını talep ediyoruz.

Bize destekleri için Giresun Milletvekillerine, Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, Ticaret Odası Başkanımıza, Esnaf Odası Başkanımıza teşekkür ederiz.  “dedi

Daha önce Giresun Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ali Kara da serbest bölge çağrısı yapmıştı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar