Ahmed ÇITLAKOĞLU
Ahmed ÇITLAKOĞLU
ahmedcitlakoglu@giresungundem.com
Erdoğan Sisi kucaklaşması!..
  • 0
  • 180
  • 21 Kasım 2022 Pazartesi
  • +
  • -

Olması gereken, gecikmiş bir kare…

*

✅ Devletler arası münasebetlerde ebedi dostları ve düşmanları yoktur, değişmez çıkarları vardır…

✅ Nitekim Katar’da vuku bulan bu tablo, eleştirilecek değil alkışlanacak bir tablo!..

*

Siyasette dün dündür, bugün bugündür!..

Yarın da yarın olacaktır!..

*

💥 Geçmişte Sayın Erdoğan’ın Seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursî’nin şehid edilmesine vesile olan Sisi hakkında söyledikleri; o günün şartlarında (darbenin yapıldığı tarihlerde) söylenmesi gereken doğru ifadeler idi… Verilen tepkiler, alkışlanacak doğru tepkiler idi.

*

‼ Belki bilahare, aradan yıllar geçmesine rağmen tepkinin aynı tonda (ilk günlerdeki gibi) devam ettirilmesi (ifadelerindeki üslup) tartışılabilir ve tartışılmalı da.

Nitekim, 13 Mart 2019 tarihinde “Beni Sisi ile çok barıştırmak isteyenler var, asla kabul etmiyorum, etmem de. Neden? Halkının yüzde 52 oyunu almış olan bir Mursi’yi ve arkadaşlarını cezaevine mahkûm eden bir antidemokratla karşı karşıya gelmem, onunla aynı masada oturmam” gibi sözler sarf edilirken; “bugün Katar’daki kucaklaşma karesinin bir gün vuku bulabileceği nasıl olurda hiç hesaba katılmamıştır?” diye sorgulanabilir!..

*

✅ Ecdadımız ne güzel söylemiş: Büyük lokma ye lâkin büyük söz söyleme!..

*

‼ Rasulullâh sallallâhu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: “Özür dileyeceğin bir sözü söyleme.” (İbn-i Mâce, Zühd 15)Pençe Kılıç Hava Harekâtı…

Siyasî ve askerî müşterek iradesiyle “PENÇE KILIÇ HAVA HAREKÂTI” başlamıştır…

Hayırlı ve mübarek olsun.

Bu harekâta motor olması gerekirken fren olanlar, destek olması gerekirken köstek olmaya çalışanlar; devlet, millet ve Mehmedçik düşmanı hainlerdir.

*

– Sınır ötesi operasyon bir savaş halidir…

– Savaş başladığı anda (ordumuz cephede mücadele verirken) savaş kararı tartışılmaz…

– Dâhili ihtilaflar tehir edilir…

– Operasyonun zaferle neticelenmesi için (iktidarıyla muhalefetiyle, el ve güç birliğiyle) erinden komutanına kadar bütün ordumuzun moralini bozacak, azmini kıracak söz ve eylemlerden kaçınılır…

*

💥Sınır ötesi operasyonda Kahraman Mehmedçiklerimize başarılar diliyoruz…

Allah yar ve yardımcımız olsun.

*

💥 “Nice az bir topluluk, Allah’ın izniyle sayıca çok bir topluluğu yenmiştir. Allah sabırlılarla beraberdir.” (Bakara, 249)

💥Bir haber kanalı ve gazetenin partizan olduğunu nasıl anlaşılır!..

✅ Bir haber kanalı ve gazete ki, bir partiden başka partilere geçenleri hiç haber yapmaz (onların hiç haber değeri olmaz), hatta gidenlerin hain olduğuna dair ithamları manşetten değerlendirmeye çalışır,

‼ Lâkin başka partiden o partiye gelenleri (ülke genelini ilgilendiren önemli bir habermiş gibi) manşetten haber yaparsa;

✅İşte bu haber mantığı, o haber kanalı ve gazetenin bağımsız ve tarafsız bir basın organı olmadığının, hususen o partinin paralı yayın organı olduğunun delilidir!..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM