ERDOĞAN’A, LİMAN VE TİREBOLU-TORUL YOLU İÇİN MEKTUP YAZDI

ERDOĞAN’A, LİMAN VE TİREBOLU-TORUL YOLU İÇİN MEKTUP YAZDI

Giresun’un yaşayan çınarlarından İhsan Dumanoğlu ilerlemiş yaşına rağmen ilin geleceğini planlamak için gece gündüz proje üretiyor.Bu yaşta Erdoğan’a yazdığı son mektup ,yürek burktu.Genç ve sosyete nesil manzara ve plaj hayali kurarken,Dumanoğlu gibi duyarlı kesim sanayileşme için adeta çırpınıyor

Giresun’un emektarlarından İhsan Dumanoğlu ,Giresun Limanı ve Tirebolu -Torul yolu konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım istedi.

Erdoğan’a hitaben bir mektup yazan ve postaya veren Dumanoğlu,Giresun Limanı’na sahip çıkılmasını istedi.

Dumanoğlu”Giresun limanı Karadeniz’in en derin yöresinde en kullanışlı limanıdır. Dünya yaratılırken liman yeri olsun diye özenilmiş gibidir..Bu Limanın kapatılması ülkemiz için israf olacaktır.Çünkü Limana harcanan ödeneğin boyutları ortadadır.

Giresun’umuzun üç tane büyük işi vardır. Giresun limanı, eğribel tüneli, Tirebolu Torul yolu. Bu üç işin hedefi ve yönü Giresun limanını güçlendirmek, değerlendirmek içindir.

Cumhuriyetimizin en başarılı bakanı olan, Sayın Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım zamanında yazdığımız bütün dilekçelerimizin son cümlesi Erzurum’dan başlayan yolumuzun iyileştirme çalışmaları Torul Tirebolu arasın dada ihmal edilmemelidir cümlesiyle bitmekteyken Sayın Bakanımız ne dediğimizi iyi anladığı için Torul -Tirebolu kısmınında proje ihalesini yaptırmış kısa zamanda bitirtmiş ve proje internette video olarak görüntülenmeye başlanmıştı. Tam inşaat ihalesi yapılacağı zamanda başka göreve atanmış olması inşaatın başlamasını geciktirmiş proje yetim kalmış bugüne kadar bekletilmişti. Sayın Cumhurbaşkanımız yüksek makamınızdan Torul Tirebolu yolunun ihalesinin yapılıp inşaatın Erzurum’dan başlayan yolumuzun iyileştirme çalışılmalarının tamamlanması olarak hemen bitirilmesini saygılarımızla arz ederiz.”dedi.Haber:Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?