Erdoğan’dan Ulu Cami müjdesi!..

Erdoğan’dan Ulu Cami müjdesi!..

“Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra.” (Hz. Mevlana) 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı, Başkomutan ve Afrin Fatihi Recep Tayyip Erdoğan,

25 Mart Pazar günü yapılacak AK Parti İl Kongresine katılmak üzere Giresun’a geliyor 

Sayın Cumhurbaşkanı, teşkilat kongreleri münasebetiyle ziyaret ettiği her vilayete Türkiye gündemiyle alakalı önemli mesajlar verirken, daha önce söylenmeyen ve gündemde olmayan yeni mesajlar vermeyi de ihmal etmiyor…

***

Sayın Cumhurbaşkanı, Gaziantep il kongresinde ilk defa sıra dışı bir açılım yapmıştı:“Eski stadın yerine Cuma Camii yapalım dedik… Birileri rahatsız olmuş. Kim olursa olsun. Hiçbirini kafaya takmayın. Bu Cuma Camii milletindir. Hiç kimse bunu engelleyemez. Biz o çatlak seslere alıştık. Bizim işimiz var. Bu yolda azimle yürüyeceğiz.”

Cumhurbaşkanının “Eski stadın yerine Cuma Camii” açılımı; “her vilayete bir Ulu Cami” uygulaması olarak değerlendirilmiş, dolayısıyla Gaziantepliler kadar sair illeri de heyecanlandırmış ve ümitlendirmişti. 

Nitekim Cumhurbaşkanının bu “Cuma Camii” müjdesi, Giresun’daki Sivil Toplum Kuruluşlarını da harekete geçirmiş…

Yıkılacak olan mevcut stadın yerine Ulu Cami ve külliye yapılmasını için gereken hazırlıkların yapıldığı,

Giresun Milletvekillerinin de bu projeye sıcak baktığı ve bu meselenin Cumhurbaşkanına da iletildiği söylenilmektedir.***

Sayın Cumhurbaşkanının il kongresinde vereceği “Eski stadın yerine Cuma Camii” yapalım müjdesi Giresun’da heyecanla ve ümitle beklenilmektedir. 

***

“Mum gibi sinesinde yanacak bir şey bulunan, meclisleri aydınlatır.” (Şeyh Sâdî Şîrazî)

 

Vesselam…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?