ERGUN, ŞENLİKOĞLU’NDAN VALİ’NİN KALMASINI İSTEDİ

ERGUN, ŞENLİKOĞLU’NDAN VALİ’NİN KALMASINI İSTEDİ

AK Parti Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu, kısa adı TÜFAD olan Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Giresun Şubesi’ni ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.
Şenlikoğlu’nu kapıda karşılayan ve yakasına rozet takan TÜFAD şube Başkanı Hasan Ali Tek, Şenlikoğlu’nun bu ziyaretinin kendilerini onurlandırdığını söyledi.
Tek, “Sayın Şenlikoğlu’nun bu yapıcı tavrının bizler için önemi büyüktür. Bu ilde emektar eski futbolcular ve mevcut antrenörlerimiz, daha önceleri yok sayılıyordu. Biz ilimizdeki futbolun sorunlarının çözümü için önemli bir çalıştay hazırlığı içindeyiz. Sayın Şenlikoğlu’nu zaten bu çalıştaya davet ettik. Katkılarını bekliyoruz” dedi.
TÜFAD Kurucu Başkanı ve Teknik Direktör Aziz Ergun ise Şenlikoğlu’na öneriler sundu.
Ergun, “Maalesef bu ildeki futbol antrenörleri bu ilde yok sayılıyor. Giresunspor’da 1 tane Giresunlu oyuncu yok. Tek bir antrenörümüz, Giresunspor’da görev almıyor. Bunları söyleyince kötü olan bizler oluyoruz. Sayın Şenes Erzik, Giresun Yaylalarının kaderini değiştirecek proje için bu şehre geliyor ama karşılayan tek bir idareci yok. Şimdi bu projeyi Ordu istiyor. Sayın Milletvekilimiz Cemal Öztürk bu proje için elinden geleni yapacağını söyledi. Desteklerini bekliyorum. Ayrıca ilk defa, bu ildeki bir Vali beni heyecanlandırdı. Valimiz, sayın Harun Sarıfakıoğulları ile geçen ay, bu proje için görüştük. O odadan çıkarken, içimde ki mutluluk ifadelerini, burada anlatamam. Demek bu ilde böyle bir Valimiz var. Siyasilerden rica ediyorum, ilimiz yaylalarına yapılacak bu proje tamamlanmadan bu Valimiz bu ilden gitmesin. Valimizin bu ilde kalması için ne gerekiyorsa yapalım. Yoksa son pişmanlık fayda etmez” dedi.
Projeye tam destek veren Şenlikoğlu ise çalıştayın bu ilin sporunun planlanması için hayati bir önem kazandığını söyledi.
Şenlikoğlu, “Ben seçilir veya seçilmem bu ilde her zaman sizlerin yanında olacağım. Sık sık bir araya gelip bu sorunları konuşmamız lazım. Bu iş diyalogla olur. Ben futbol antrenörlerinin ve tüm spor ailesinin her zaman yanında olacağım. Spora uzak değilim. Futbol oynamadım ama bosk sporu ile ilgilendim” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?