EROĞLU: İYİ PARTİ OLARAK HAVUZ SİSTEMİNE KARŞIYIZ

EROĞLU: İYİ PARTİ OLARAK HAVUZ SİSTEMİNE KARŞIYIZ

İyi Parti Giresun İl Başkanı Abdülkadir Eroğlu, esnafın çökme noktasına geldiği bir ortamda Havuz sisteminin gündeme getirilmesinin acımasızlık olduğunu söyledi

Merkez İlçe Başkanı Çetin Ceyran ve Dereli İlçe Başkanı İsmail Bektaşoğlu ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Eroğlu, “Pandemi öncesi ekonomi zaten bitmişti. Bir de pandemi geldi esnaf hep bitti. Şimdi 247 dolmuşçuya sormadan bu işlere kim niye giriyor çözemiyorum. Bu insanlar zaten borçlu. Şimdi bu dolmuşçulara yüksek maliyetli araç satmaya çalışmak kimin aklı acaba?.247 aile o paraları nasıl ödeyecek. Dolmuşçuların geliri mi var da borçlanacaklar. O araçları alamazlarsa ne olacak. Giresun’da bu iş olmaz. Zorlamaya gerek yok. Bu esnafa önce destek olmak lazım” dedi.

İFTARDA BULUŞTULAR

İyi Parti Giresun İl Başkanı Abdülkadir Eroğlu, İlçe Başkanlarıyla iftarda buluştu. Tüm ilçe Başkanlarının katıldığı iftarda seçim hazırlıklarının da gözden geçirildi.

İl Başkanı Abdülkadir Eroğlu, “Tüm ülke başkanlarının katıldığı yemekte birlik beraberlik mesajları verilerek Giresun ve ilçelerin sorunları görüşüldü.” Dedi.

Eroğlu şöyle konuştu: “Giresun’un kronik sorunlu üç kurumu Özel idare ve belediye masaya yatırılarak tartışıldı. Kurumların kronik sorunlu olduğu, i̇ktidarın yorgunluğu gibi kurumlarda yorgunluk neme lazımcılık ve hukuksuz işlerin olduğu konusunda hemfikir olundu.

Yine Dereli’deki  sel afeti gündeme gelerek ,yeni yapılan köprünün alçak olduğu , yine eski köprünün yanındaki yolun göçmesi ve 300 yıllık köprünün yıkılmak istenmesi sonrası kamuoyu tepkisi üzerine tadilat projesine alındığı açıklaması değerlendirilerek, tadilatın demirle yapılacağı öğrenilmiş olup bunun doğru olmadığı ,bunun yerine köprünün yeniden taşla sağlamlaştırılması gerektiği üzerinde görüş birliğine varıldı. Ayrıca iktidarın ve siyasilerin söz vermesine rağmen Dereli Yolunun halen bitirilemediği, sayın cumhurbaşkanına yolun bitmeden açtırıldığı değerlendirildi.

Tüm ilçe başkanları iktidara hazır olduklarını, kadroların tam olduğunu, yapılan yanlışların düzeltileceğini vurgulayarak, vatandaşların tümünün partimize teveccühlerin olduğu ve yapılacak ilk seçimde birinci parti olacaklarına i̇nandıklarını belirttiler” dedi.

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?