EROĞLU: NORVEÇ BAŞBAKANI İLE FARK NE?

EROĞLU: NORVEÇ BAŞBAKANI İLE FARK NE?

İyi Parti Giresun İl Başkanı Eroğlu, “Turizm sezonu öncesi vaka sayısı 60.000’ e dayanmıştır.” dedi.

İyi Parti Giresun İl Başkanı Abdülkadir Eroğlu, pandemiye karşı bilimsel adımlar atılmasını istedi.

Eroğlu” Günlük 250 kişi ölmektedir. Turizm sezonu öncesi vaka sayısı 60.000’ e dayanmıştır. Üstelik de bu kendiliğinden başvuranların müracaatından elde edilen sayıdır. Yani devlet daha filyasyon yapmamaktadır. Salgın artık kontrolden çıkmıştır. Kontrolden çıkmasında akp kongrelerinin büyük katkısı vardır. Şehrimizde durum daha da kötüdür. Biz de bi kongre yetmedi kadın kongresi yaptılar o da yetmedi gençlik kongresi yaptılar. Komşu illerden kongreye seyirci taşıdılar. İlin idarecileri de kongreye seyirci oldular. Sonra da çıktılar Gazi caddesinde HES kodu denetlediler. Şehrimiz vaka sayısı bakımından 4. Olup 27 mart 2 nisan haftasında yüzbinde 504 oldu. Halen salgının kontrol altında olmadığının farkında olan idarecilerimiz yok. Spor müsabakalarından görüntü ve paylaşım yapılıp insanlara kötü örnek olunmaktadır. Hiç olmazsa fotoğraf paylaşılmamalıdır.  Sosyal medyada Norveç başbakanının 10 yerine 12 kişi ile doğum günü kutlaması yaptığı için ceza yazıldığını okuduk. Toplum önderleri örnek olmak zorundadır.

2 genç sağlıkçı arkadaşımız şehit oldu. Bir sürü tanıdığımız insanları kaybettik. Nice değerli insanların cenazesine bile katılamadık. Hastanelerde sıra ve yer yok. Göğüs hastanesi 3 doktorla hizmet vermekte ve gelen sıra bulamamaktadır. Bu hasta sıra bulamayan insanlara ne olacağı ne yapması gerektiği de söylenmemektedir.

Sağlık bakanının dediği hiçbir bilgi doğru çıkmadı. 2021 ocakta 40 milyon aşı gelecekti. Aşı ortada yok. Sırbistan aşı turizmi yapmakta, güney Amerika ülkeleri adı sanı duyulmayanlar bile alman biontek aşısından temin ettiler ama sahibi Türk olan biontech aşısından ülkemiz temin edememiştir. Yerli aşıdan ise hiç umut yoktur. İnsanlarda şevk ve çalışma azmi bırakmadılar.

Esnaf artık ayakta duramaz hale geldi. Her hafta her gün icra ilanları yer almaktadır. Bir örneği ekte sunuyorum.

Ramazan ayı da dikkate alınarak, turizm sezonu öncesi salgını kontrol altına almak için mutlak surette 15 günlük tam kapanma yapılmalı ve bu süreçte esnafın her türlü gideri karşılanarak tedbir alınmalıdır. Bilim kurulunun önerilerine tam olarak uyulmalıdır. Bir senedir zaten kapalı olan esnafın zararı karşılanıp ramazanda tam kapanma yapılmalı ve hiç olmazsa yaz sezonunda olsun insanlar ve esnafın kendisine gelmesi sağlanmalıdır.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar