EROĞLU’NDAN RAMAZAN’DA GÖRÜLMEMİŞ İLK

EROĞLU’NDAN RAMAZAN’DA GÖRÜLMEMİŞ İLK

İlk defa bir siyasetçi üniversite öğrencilerini kendi evine iftara davet ederek ailesi ile buluşturdu

İyi Parti Giresun İl Başkanı Abdülkadir Eroğlu üniversite öğrencilerine evinde iftar verdi

Bu sayede öğrencilerle daha geniş sohbet imkanı bulduğunu anlatan Eroğlu nezaket gösteren ve iftira katılan tüm öğrencilere teşekkür etti.

Eroğlu, “Üniversitemizin bütün mühendislik bölümlerinden birer öğrenci arkadaşımız vardı. Memleket sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk.

Görüşmede genel olarak memleket meseleleri konuşuldu siyaset hiç konuşulmadı ama gençlerin gelecekle ilgili ciddi manada kaygıları var. Ülkede en çok adaletsizlikten, gelir dağılımındaki  bozuklukdan, baskı ve özgürlüklerin kısıtlanmasından, eğitimde fırsat eşitliği olmadığından, eğitimin kalitesinden ve gelecek kaygısından endişe ediyorlardı. Fotoğrafların bile uzaktan çekilenlerin paylaşılmasını istediler kimliklerinin belli olmasından endişe ediyorlar.” dedi.

Eroğlu şöyle konuştu: “Son dönem yaşanan pek çok gelişme en tepeden en alta ülkede kurumların işlevini yitirdiğini gösteriyor. Hukuksuzluklar her geçen gün artarken yargıdan bürokrasiye denetim mekanizmaları çözülüyor. Gücü elinde bulunduranlar, hiçbir kanun tanımazken yetkililer harekete geçmekten çekiniyor.

Yapılan istatistikler ülke nüfusunun %20’lik yüksek refah seviyesine sahip bir kesimin ülke gelirinin yarısından fazlasını kullandığı, kalan %80’lik bir nüfusun ise ülke gelirinin ancak %25-30’luk bir kısmını kullandığını ortaya koymaktadır.

Her gün haberlerde görülen işsizlik faktörü, bunun yanısıra iş sahibi olan insanların da piyasaların durumu ile içine düştüğü çıkmaz, gelecek kaygısının ortaya çıkmasındaki en önemli unsurdur. Bizde olmasının en önemli sebeplerinden biri de genç neslin sayıca çok fazla olmasıdır. Her sene üniversitelerden mezun olup iş bulma telaşına düşen insanların sayısı artarken, iş bulabilen insanların sayısı % olarak çok düşmesinin yanısıra, miktar olarak da azalmaktadır.

Bir gencin sınıf arkadaşı Atasözü paylaşıp 5 dakika sonra sildiği halde aradan 4 ay geçtikten sonra sorguya alınıp tutuklandığından bahisle, tam burslu okuyan çok başarılı bir öğrencinin hayatının karartıldığını, yine ‘Siyaset hayatımın her tarafına karıştı dolayısıyla ben de siyasete karışmalıyım dedim’ bir diğer öğrenci arkadaşımızın sözüydü.

Gençlerin varlığı ve duyarlılığından çok keyif aldım” şeklinde konuştu.

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?