EROĞLU’NDAN ŞENLİKOĞLU’NA HEM ÖVGÜ, HEM ELEŞTİRİ

EROĞLU’NDAN ŞENLİKOĞLU’NA HEM ÖVGÜ, HEM ELEŞTİRİ

İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir Eroğlu, Göğüs Hastanesi’nin taşınması ve eski Rektörlük Binası’nın Giresun Belediyesi’ne devri konusunda önemli uyarılarda bulundu.
Eroğlu ”Son günlerde ilimiz kamuoyu fısıltı ile yönetilmektedir. Son açıklamalar Göğüs Hastanesi’nin kapatılacağı ile ilgiliydi. Sayın Belediye başkanımızın hassasiyetini ifade eden açıklamalarını okuduk, memnun olduk. Tabii ki sayın başkan da seçildiğinden bu yana ,yıkmakla meşguller.. İlk defa gerçek gündeme döndüler.” dedi.
Eroğlu şöyle konuştu: “Söylenti o ki, Giresun Üniversitesi’nin Rektör-lük (eski valilik) binasının belediyeye devredileceği şeklinde bir dedikodu dolanmaktadır.
Şehirler üniversiteleri ve üniversite binaları ile anılırlar. Oxford deyince akla şehri gelmez Üniversitesi gelir. Herkes İstanbul Üniversitesi’nin Beyazıt’taki kampüsünü bilir ama Avcılar’daki kocaman kampüsü bilmez. Bizim Rektörlük binamızın belediyeye devri çok yanlış olur. Buna devlet memurları bu sıkı günlerde karşı çıkamayabilir ,görüş belirtemeyebilir. Çünki AKP memurlarıdır kendileri. Ama tarihe not düşmek adına bu açıklamayı yapmayı gerekli görüyorum. Belediye elindeki yapacağı işlerle ve yıktıkları yerleri yapmakla uğraşsınlar. Hatta enerjilerini söz verdikleri TOKİ stadını, Millet Bahçesi yapmaya, GÜNEY ÇEVRE YOLUNA ve de yeni yapılan Sekadaki Atatürk stadı’na ,inşaatı bitmeden güneş panelleri ilave ettirerek elektriğini kendisi sağlamasına sarfetsinler.
Rektörlük Binamıza ,Millet Bahçesi de ilave edilerek güzel bir sosyal tesis yapılsın. Turizm yüksek okulu için uygulama oteli olsun. Ya da Rektörlük idari birimleri ile mevcut binaya taşınsın.
İlimiz kötü şehirleşme ve trafik gibi sorunlardan hızla turizm şehri olma özelliğini kaybediyor. Hiç olmazsa Üniversite ile şehre bir hayat belirtisi ve ekonomik bir girdi sağlanır eğitime katkı olur, üniversite hızla mesafe alır. Konuya idaremiz ve belediyemizin gerekli hassasiyeti göstermesi noktasında ilgilileri uyarma lüzumu duyuyorum. Bu şehirde hep beraber yaşıyoruz. Doğrusu neyse kamu oyunun kabul ettiği neyse o yapılmalıdır. “

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?