Erzurum Da ‘Akşener’dedi

Erzurum Da ‘Akşener’dedi

Espiye Belediye Başkanı İbrahim Önal’dan sonra MHP eski Milletvekili Doktor Erzurum da MHP’den istifa etti ve “Yeni kurulacak partiyi bekliyorum. Sayın Akşener parti kurarsa ,o partide siyasete devam edeceğim.MHP’den istifa ettiğime dair dilekçeyi Genel merkeze de gönderdim” dedi.

8 Haziran’dan MHP’den Milletvekili seçilen Doktor Orhan Erzurum,Meral Akşener’in parti kurması halinde,o partide aktif siyaset yapmayı düşündüğünü açıkladı.

Erzurum, “İl Yönetimi ihraç işlemi başlatmıştı. Bunun üzerine istifa ettim. Sayın Meral Akşener şu an yeni bir parti kurmak için çalışıyor. Bu parti kurulursa,sayın Akşener ile siyaset yapmayı düşünüyorum”dedi.

Erzurum, “Yerel basında MHP il başkanı tarafından,parti aleyhine çalıştığım gerekçesiyle partiden ihraç edileceğim şeklinde bir açıklama yapılmış.

Partiden ihraç etmek, parti tüzüğü gereği,disiplin kurulunun tercih edeceği bir yöntemdir.

Ancak ömrünü Türk Milliyetçiliği ve Ülkücülük davasına adamış,7 yıla yakın il başkanlığı yapmış,belediye başkan adaylığı ve milletvekilliği yapmış biri olarak,partime yaptığım hizmetleri, verdiğim emekleri, binlerce insanı partiye kazandırdığımı ,hatta beni ihraç etmeye kalkanların bile siyasi ikballerini hazırladığımı düşününce,nasıl bir ihanet yaptığım konusunda epeyce meraklandım doğrusu..

Şahsi ihtiras ve siyasi ikbal beklentileri yüzünden ismimi kullanarak,ihraç vesilesiyle önünü açmak isteyenlere bir kaç sözümüz olacak elbette.

Daha düne kadar abilik yaptığım,ellerinden tutup partiye getirdiğim,hayal bile edemeyecekleri makamlar sunduğum insanlar,bugün nerden geldiklerini unutup beni ihanetle suçlamaktalar.

Parti içinde üst kurul delegesi olarak demokratik çerçeve içerisinde olağanüstü kurultay istemek ihraç sebebi ise, bugün yönetimlerinizde olan, ancak daha düne kadar ateşli değişim savunucusu olanları da ihraç edebilecek misiniz?

Dr. Orhan Erzurum’un bu partiye sizin aklınızın yetmeyeceği hizmetler yaptığını tüm Giresun halkı bilmektedir.

Bizim vatan ve millet sevdamızı, halkımıza hizmet aşkımızı kimse yok edemez. Biz her ortamda,her alanda bu millete hizmete devam edeceğiz.

Bu sebeple açıklamalarınız hükümsüzdür.

İhraç için kendinizi yormayın.

Tek derdi milletine hizmet olan samimi ülkücüleri,ihanetle suçlayan bir yapıda olmam zaten mümkün değildir. Sizin zihniyetinizin temsil ettiği , kardeşini,ağabeyini geçici bir makam sevdası uğruna satanlarla asla siyaset yapmam.Sizler samimi ülkücülerin gönlünde zaten ihraç oldunuz.

Bu kötü düşüncelerden uzak vatan sevdasıyla siyaset yapan tüm dava arkadaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Haklarını helal etsinler.

Pazartesi günü itibarı ile MHP’den istifa ediyorum. Bu saatten sonra MHP ile bir bağım kalmamıştır.

Bu zamana kadar partiden istifa etmek isteyipte engel olduğum arkadaşlarım da haklarını helal etsinler. Sizler haklıymışsınız.

Bundan sonraki süreçte her zaman, yol arkadaşlarımızın, dostlarımızın ve Giresun halkının bizi görmek istediği yerde tüm gücümüzle memleketimize hizmet etmeye çalışacağız.

Halka rağmen siyaset olmayacağını iyi biliyoruz. Saygı ve sevgilerimle..istifa dilekçemi MHP Genel Merkezine göndermiş bulunmaktayım. MHP ile resmi bir bağım kalmamıştır.Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun…”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?