Erzurum’dan Akşener’e Tam Destek

Erzurum’dan Akşener’e Tam Destek

Bahçeli ile partinin iktidar olamadığını belirten Erzurum,12 ilçenin desteğini alarak sürpriz bir kararla kurultay çağrısı yaptı.

MHP 25.Dönem Giresun Milletvekili Doktor Orhan Erzurum, dün bir basın toplantısı düzenleyerek kurultay istedi.

Bahçeli’ye saygılı olduklarını ancak halka rağmen siyaset yapmanın mümkün olmadığını vurgulayan Erzurum” . Bu sebeple partimizde ülkücü iradenin ortaya koyacağı bir değişimin zaruri olduğuna, değişim sayesinde partimizin iktidar olacağına yürekten inanıyoruz” dedi.

12 ilçe başkanının görüşlerini alarak bu açıklamayı yaptığını vurgulayan Erzurum;  “Türk siyaseti ve MHP’deki son gelişmeleri değerlendirmek üzere dün akşam saatlerinde il ve ilçe başkanlarımla yaptığım istişare toplantısı sonucunda, İl başkanımın, 12 ilçe başkanımın, kadın kollarımın ve dava arkadaşlarımın ekseriyetinin fikirlerini ve desteğini alarak bu açıklamayı yapıyorum.”dedi

Erzurum şöyle konuştu:

“Uzun yıllar il başkanlığı, ardından 25. Dönem milletvekilliği yapmış bir ülküdaşınız olarak partimizdeki son gelişmeleri bir süredir takip edip, partimize, dava arkadaşlarımıza bir zarar vermeme uğruna, sağduyuyla hareket etme çabasında idik.

Ancak gelinen noktada gördük ki, genel merkezimizin tutumu, ülkücü hareketi bir kaos ve kargaşa ortamına sürüklemektedir. Bu durum bu davaya karşılıksız olarak emek veren, hayatlarını, rızıklarını, geleceklerini bu davaya feda eden tüm samimi ülkücüleri derinden sarsmakta ve üzmektedir.

Ülkücü hareketin içerisinde bulunduğu bu durumdan çıkışın tek yolu ülkücü iradeye başvurmaktır.

Bunun için diyoruz ki, MHP’de Olağanüstü Genel Kurul mutlaka toplanmalıdır.

Bizler asla birinin adamları değiliz, olmadık, olmayacağızda. Bizler davamızın adamları, partimizin adamları olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Bizler samimi ülkücüleriz. Ülkücü olarak doğduk. Ülkücü öleceğiz. Bu parti bizim her zaman namusumuz oldu. Biz paralel ’den, yamuktan, dikdörtgenden anlamayız.

Bizim hayatta bildiğimiz tek şekil 3 hilalin şeklidir. O şekli Allah bize güç verdikçe asla bozdurmayız. Bu hareketin bekçisi ve sahipleri bizleriz. Herkes rahat olsun. Birileri bu harekete el uzatmaya kalkarsa, kolundan tutup denize dökmesini de iyi biliriz.

Bizler, ülkücüler, bu partiye, bu davaya emek verenler, sadece iktidar olmak istiyoruz. Bu millete, bu vatana söz ile değil, artık icraatlerimiz ile faydalı olmak istiyoruz.

Partimizin mevcut genel başkanı Sn. Devlet BAHÇELİ’ dir ve kendisi her türlü saygıya değerdir. O bizim bilge liderimizdir. Öyle de kalacaktır. Onun kesip attığı tırnağı kimseye değişmeyiz. Ancak halka rağmen siyaset yapmak mümkün değildir. Bu sebeple partimizde ülkücü iradenin ortaya koyacağı bir değişimin zaruri olduğuna, değişim sayesinde partimizin iktidar olacağına yürekten inanıyoruz.

Partimizin iktidarını özlemle istediğimiz için de teşkilatlarım ve dava arkadaşlarımla beraber, biran evvel Tüzük Kurultayı ardından da Olağanüstü Genel Kurulun yapılmasını istiyoruz.

MHP Genel Başkanlığına aday olan bütün adayları da ayırmadan değerli bulduğumuzu hepsinin ayrı ayrı bu ülkenin yetiştirdiği pırlanta şahsiyetler olduğunu buradan söylemek istiyoruz.

Kim seçilirse seçilsin, ülkücü iradenin seçtiği Genel Başkanı da baştacı edeceğimizi ilan ediyoruz.

Ülkücü hareketin demokratik bir sınavdan geçmesi artık zaruri bir hal almıştır. Bu kaos ortamında ülkücü iradeye başvurmaktan kimse çekinmemelidir. Aynı ülkücü irade 50 yıllık mirası yaşatmaktadır. Asıl tehlike Ülkücü iradeden kaçmak, onun önünü açmamaktır. Bu şekilde 50 yıllık mirasımıza da zarar verilmektedir.

Gücüm ve imkânlarım yettiği sürece ülkücü hareketin yanında, içinde mücadele vermeye devam edeceğim. Dava arkadaşlarımın,  yol arkadaşlarımın hep yanında olacağım. 7 Haziranda bu rozeti yakama siz taktınız. Hepinizin hakkı, emeği, alın teri var. Ömrümün sonuna kadar yanınızda olacağım.

Dr. Orhan Erzurum, ‘Yaşanan süreçte Meral Akşener’e milletimizin ve ülkücü tabanın çok büyük destek verdiğini, söylem ve eylemleriyle halkımızın teveccühünü kazandığını görüyorum. MHP’yi iktidara taşıyacak adayın Meral Akşener olacağını düşünüyorum. Bu nedenle Meral Akşener’i gönülden destekliyorum’ şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?