Erzurum’dan Sert Tepki

Erzurum’dan Sert Tepki

Erzurum, “Esnaf Odası Başkanımız Sayın Ali Kara’nın aracılığı ile gazete sahibi Haluk Aktan ve eşi, gazeteci Sayın Candemir Sarı ve gazete çalışanlarının şahitliğinde; Sayın Haluk Aktan ile pazarlığımızı yapıp el sıkıştık. Sözleşmemizi yapıp kaporasını verip, 1 hafta sonra ücretini ödeyerek gazeteyi teslim almak üzere 08 Mart 2016 Salı günü akitleştik.”dedi.

MHP Giresun eski milletvekili doktor Orhan Erzurum,İleri Gazetesi’ne talip olup kaporasını dahi verdiğini ancak kapalı olan gazeteye giremediğini açıkladı..Erzurum satış ile ilgili şu noktalara dikkat çekti.

“Yaklaşık 2 yıldır satılık olduğunu duyduğum Giresun’un önemli değerlerinden olan İleri Gazetesine bundan 10 gün önce talip oldum. Esnaf Odası Başkanımız Sayın Ali Kara’nın aracılığı ile gazete sahibi Haluk Aktan ve eşi, gazeteci Sayın Candemir Sarı ve gazete çalışanlarının şahitliğinde Sayın Haluk Aktan ile pazarlığımızı yapıp el sıkıştık. Sözleşmemizi yapıp kaporasını verip, 1 hafta sonra ücretini ödeyerek gazeteyi teslim almak üzere 08 Mart 2016 Salı günü akitleştik.

Giresun kamuoyu bunu duyup, herkes alışverişten duyduğu memnuniyeti dile getirip hayırlı olsun dileklerini iletmeye başladı.

Ancak gazeteyi benim aldığımı duyan bazı şer odakları, 2 senedir yanaşmadıkları gazeteye duyumlarımıza göre bizim verdiğimiz fiyattan 100.000 TL daha fazla vererek, gazete sahibini bu satıştan vazgeçirmişlerdir.

Bu olayı il dışında duydum. İşlerimi yarıda bırakarak geri döndüm. Ancak dünden bu yana gazete hem kapalı, hem de gazete sahibi ve yetkililerine  ulaşamıyorum. Normalde günlük gazeteyi de kapatmak suçtur. Cezai yaptırım gerektirir.

Gazeteyi almak için Av. Nuri Karaman’ın aracı olduğunu duyduk. Kendisine sorduk… Müvekkili adına aldığını ve ismini veremeyeceğini söyledi.

Yaklaşık 2 yıldır satılamayan gazete biz alınca 2 günde alıcı buldu.

Sözünü ve akdini çiğneyerek bizi hem maddi anlamda, hem de kamuoyunda zor duruma sokanları şiddetle kınıyorum. Biz kimsenin malını zorla almaya kalkmadık. Onlar çağırdı ve “Sizin verdiğiniz fiyata satıyoruz” dedi.

Amacımız ne siyasi ne de ticari idi. Sadece bu şehrin değerlerine sahip çıkma adına elimizi taşın altına sokup, 42 yıldır güzel bir çizgiyle yayın hayatına devam eden İleri Gazetesine çizgisini bozmadan sahip çıkmaktı. Ancak gazete sahibi gayri ahlaki tavrıyla 42 yıllık emeğini heba etti.

Gelelim diğerlerine… Bu gazete sadece Orhan Erzurum’a geçmesin diye bu komployu yapacak kadar alçalanlar, kamuoyunda bunun hesabını ağır ödeyeceklerdir. Ne kadar gizleseler de yakında bu işi kimlerin tezgâhladığı ortaya çıkacaktır. Giresun halkı o zaman bunların cezasını adaletli bir şekilde kesecektir.

Bu saatten sonra İleri Gazetesinin duruşunu bozmuşlar, onurunu kirletmişlerdir.

Ben bu şehrin çocuğuyum. 46 yaşındayım ve 46 senedir Giresun’dayım. Bu şehir için mücadeleme sonuna kadar devam edeceğim.

Bilinsin ki; bu şehri … … fitnecilere ve rantçılara teslim etmeyeceğim. Bu mücadele onurlu bir mücadeledir.

Kamuoyuna ve gerçek Giresun sevdalılarına saygıyla duyurulur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?