Esnaf Aksu’yu Bağrına Bastı

Esnaf Aksu’yu Bağrına Bastı

Kendi de esnaflıktan gelen zengin –fakir ve parti ayrımı yapmadan herkese eşit mesafede duran Aksu, gittiği her yerde sıcak ve samimi şekilde karşılanıyor.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Topal Sokak esnafı ile kahvaltıda buluştu.

Başkan Aksu ve Topal Sokak esnafı bölgede yapılacak yenileme çalışmaları hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulundular.

Belediye tarafından yenilenecek olan Topal Sokak’ta doğalgaz çalışmaları devam ediyor. Elektrik, internet ve Türk Telekom’a ait kablolar yer altına alındı. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından sokağın alt yapısı tamamen yenilenecek. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından asfalt çalışması, ve granit kaplama kaldırımlar yapılacak. Ağaç dikimi, çiçek saksıları, çöp kovaları gibi çeşitli çevre düzenleme çalışmalarının da tamamlanmasının ardından sokak yeni bir yüze kavuşacak.

Topal Sokak esnafının sorunlarını dinleyen Başkan Aksu, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Topal Sokak’a kalıcı hizmet getiriyoruz. Buraya uygulayacağımız projeyi esnafımızla birlikte değerlendirip, karşılıklı fikir alış verişinde bulunuyoruz. Bu sokak’ta vatandaşımıza esnafımız hizmet verecek. Onların fikri bizim için önemli. Proje uygulandıktan sonra hem esnafımızın hem de vatandaşlarımızın rahat bir çevreye kavuşmuş olacak.”

Yeniyol ve İnönü Caddesi gibi buraya da yeni bir soluk getireceğiz diyen Başkan Aksu, “Altyapısı tamamlanmayan hiçbir yerin üst yapısına başlamıyoruz. Yaptığımız işlerin kalıcı olması için çalışıyoruz. Topal Sokak’ta da güzel bir çevrenin oluşması için titizlikle çalışıyoruz. 30 yıl, 40 yıl boyunca el değmeyecek çalışmalar yapmayı hedefliyoruz. Daha çok yeşilin var olduğu sokaklar düzenlemek istiyoruz.’’ dedi

Yapılacak çalışmalardan dolayı Topal Sokak esnafı da memnun olduklarını belirterek, Başkan Kerim Aksu’ya ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?