Fatma Zehra Bebeği Birlikte Yaşatabiliriz

Fatma Zehra Bebeği Birlikte Yaşatabiliriz

SMA – Tip 1 hastası 20 aylık Fatma Zehra bebek tedavi için yardım bekliyor.

Fatma Zehra bebek şu an 20 aylık. 12 ay önce SMA – Tip 1 teşhisi konuldu. Fatma Zehra için zaman daralıyor. Annesi Canan Eken ve babası Tufan Eken, herkesi yardıma çağırdı. Fatma Zehra bebeğin babası Giresunlu, annesi ise Trabzonlu.

İstanbul Tuzla’da yaşayan Tufan Eken ve Canan Eken 3 yıl önce evlendi. Çiftin ilk çocuğu olan 20 aylık Fatma Zehra Eken’e 8 aylıkken SMA – Tip 1 hastalığı teşhisi kondu. Fatma’nın ailesi 12 aydır çalmadık kapı bırakmadı. Amerika’da yapılacak tedavinin toplam ücreti 23 milyon Lira. Eken çifti yetkililerden ve yardımseverlerden yardım bekliyor.

CANAN EKEN: “ZAMANIMIZ DARALIYOR”

Fatma Zehra bebeğin annesi Canan Eken; “Kızımın sadece ABD Boston’daki Çocuk Hastanesi’nde tedavisi yapılabiliyor. Fatma Zehra’nın 2 yaşına gelmeden tedavi olması gerekiyor. 1,5 kilomuz kaldı. 20 aylık kızımın tedavisi için 2 ay içinde parayı bulmamız gerekiyor. Kızım 1 buçuk kilo daha alırsa tedavisi imkânsız hale geliyor. Belirtilen kriterler yaş ve kilo için 2 ay kaldı. Devletimizden ve imkân olanlardan yardım bekliyoruz” dedi.

TUFAN EKEN: “DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUZ”

İkinci kaptan olarak çalışan Fatma Zehra’nın babası Tufan Eken kızının hastalığı nedeniyle sık sık izin alınca işten çıkarıldı. Tufan Eken; “İlk olarak İstanbul Valiliği’ne başvurduk. 81 İl’de yardım alabilmek için gerekli izinleri aldık. Kızımızı hayatta tutabilmek için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Kızımın tedavisine yapmamız için çok az zaman kaldı. Kızımızı yaşatabilmek için herkesin desteğini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

GİRESUN ATATÜRK MEYDANI’NDA ZEHRA BEBEK İÇİN YARDIM KAMPANYASI

Fatma Zehra bebek için Giresun’da da yardım kampanyası başlatıldı. Giresun Belediye binasının önünde (Atatürk Meydanı) yapılan yardım kampanyasına Giresunluların yoğun destek verdiği görüldü.

Yardım standının üzerine konulan 3 yardım kumbarasının da akşam saatlerinde tamamen dolduğu ve para yardımı yapanların kâğıt paraları kutuların içine zorlayarak ve iterek attıkları dikkat çekti. Yardım standındaki görevli; yapılan yardımlardan dolayı teşekkür ederken, diğer günler için daha fazla yardım kumbarası ayarlayacaklarını belirtti.

IBAN numarasına yardım da yapılabileceğini söyleyen yardım standı görevlisi, Giresun Valiliği’nden de izin alınarak başlanan bu kampanyada toplanacak parayla Fatma Zehra bebeğin yaşatılmasına destek olunacağını söyledi.

Fatma Zehra bebek için tahsis edilen IBAN numaraları ise şu şekilde.

Banka: Ziraat Bankası

Hesap Sahibi: Tufan Eken

IBAN TL: TR87 0001 0024 5866 0795 0450 10

IBAN Euro: TR33 0001 0024 5866 0795 0450 12

IBAN USD: TR: 60 0001 0024 5866 0795 0450 11

IBAN’a para yardımı gönderirken açıklama kısmına ‘FATMA’YA UMUT’ yazınız.

Haber: Fatma BULDUK UĞURLU – www.kerasushaber.net

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?