FETÖ ile HDPKK ile mücadele

FETÖ ile HDPKK ile mücadele

 

15 Temmuz işgal kalkışması sırasından itibaren bugüne kadar FETÖ’ye yapılanların bugün hiç bir ayrım yapmaksızın HDPKK’ya da yapılması hükumetimizin ve devletimizin boynunun borcudur. Demokrasi nöbetlerinde, Yenikapı’da “İdam İdam İdam” diye haykıran milletimizin isteği yabana atılmamalı. Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Meclis yasayı çıkarır önüme getirirse, imza atarım”  şeklinde dediği söz üzerine meclisin derhal tatilden çıkıp İdam cezasını meclisten geçirmesi gereklidir.

 

“Bana ne Amerika’dan, Bana ne İsrail” den deme vakti geldi.

 

Artık Avrupa Birliği uyum yasalarının canı cehenneme. Bu saatten sonra bu aziz milleti arkasına alan devletimiz arkasına bakmadan bu milleti terör belasından kurtarması gerekiyor. Mesela, Cizre’de güvenlik güçlerimize belediye aracı ile yapılan bombalı saldırıdan sonra HDP’li Belediyenin başkanı halen daha nasıl olur da görevinde kalır? İç İşleri Bakanlığımızın derhal teröre destek veren, yanından yöresinden, yakınından, gönlünden geçen herkesi görevden alması ve meclisin çıkaracağı idam cezasına kadar tutuklaması lazım.

 

Siyasi partilerin kapatılmasına karşı olan birisi olarak mecliste terör sevici HDPKK’nın bir an önce yargılanması ve mümkünse kapatılması ve vatan hainliğinden yargılanması gerekiyor. Almanya’da halka seslen “PKK, terör örgütü olarak görmüyoruz” diyen HDPKK sevici Selo nasıl olurda halen daha bu şekilde konuşur? Millet olarak devlet ve hükumetimizin bu konuda atacağı her adımda tıp ki 15 Temmuz gecesi olduğu gibi yanında oluruz.

 

Emniyet Müdürlüklerinin güvenlik önlemleri artırılmalı

 

HDPKK artık yöntem değiştirdi. Doğrudan sıcak çatışma yerine canlı bomba ya da bomba yüklü araçlarla doğrudan Emniyet Müdürlüğü ya da Jandarma gibi binalara saldırıyor. Özellikle müsait olan kırsalda ki bu binaların 500 metre yakınına kadar hiç bir sivil aracın yaklaştırılmaması gibi önlemler alınması gerekiyor.

 

FETÖ ile mücadele stratejisi HDPKK’ya da uygulanmalı

 

Kısacası, FETÖ kapsamında atılan adımların hemen hepsini sonuna kadar destekliyoruz. FETÖ şirketlerine el koymalar, kamu kurumunda FETÖ ile bağlantısı olan memurların ihraç edilmesi vb. gibi ancak aynı hassasiyeti HDPKK ile mücadelede gerçekleştirmeliyiz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi iyi terör, kötü terör yoktur. Terör örgütlerinin hepsi birdir. Terör her nerede ise o bataklığın kurutulması gerekir. Bugün en doğunun bir köyünde PKK sempatizanı bir bankacıdan, öğretmenden tutunda Meclis kürsüsünden haykıran HDPKK savunucularına kadar aynı muameleyi yapmak gerekir.

 

FETÖ ile bağlantısı tespit edilerek ihraç edilen tüm kamu memurları gibi HDPKK ile bağlantısı tespit edilen kamu memurlarının da ihraç edilmesi gerek.

 

Allah devletimizin, milletimizin ve güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun. Millet olarak çok zor günlerden geçiyoruz.

 

Ubeydullah Göktekin

Hep Düşünür Bazen Yazar

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?