Fevzioğlu Ve Batum Giresun’daydı…

Fevzioğlu Ve Batum Giresun’daydı…

Giresun Barosu ve Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen “Anayasa Değişikliğini Tartışıyoruz” konulu panel, Belediye Vahit Sütlaş Tiyatro Salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.      

 

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Prof.Dr. Metin Feyzioğlu ve Anayasa Hukukçusu Prof.Dr.Süheyl Batum konuşmacı olarak katıldı.Panel öncesinde, konuşmacılardan Batum, aralarında  CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Belediye Başkanı Kerim Aksu, CHP İl Başkanı Necati Tığlı, Baro Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, ADD Başkanı Gürsel Ekmekci ve kalabalık bir gurupla Giresun Atatürk meydanından Gazi Caddesi,Çınarlar, Sokakbaşı arasında bir yürüyüş gerçekleştirdiler.

BATUM: ÇOK SEVDİĞİM ÜNİVERSİTEMDEN KOPARDILAR. GÖREVDEN ALDILAR, KORKANA DEĞİL, KORKUTANA BAKIN

Panelin ilk konuşmacısı olan Prof.Dr.Süheyl Batum, konuşmasına işine son verilme nedenini anlatarak başladı. Batum “Referandum bu kadar ahlaksız ve eşit olmayan koşullarda uygulanmaz. İnanılmaz bir baskı uyguluyorlar. Korkana değil, korkutana bakın derler.Beni çok sevdiğim üniversitemden kopardılar. Görevimden aldılar, derslerimden attılar, dört tane ders verirken. Korkana değil, korkutana derler, korkan sizin çok değerli bir hemşeriniz, ben de severim. İnanılmaz bir baskı uyguladılar. Sadece bir değil, bütün üniversiteler üstüne”   diye konuştu.

Anayasa tasarısının neler getirdiğini maddeler üzerinden yaptığı değerlendirmelerde anlatan Batum, tasarının tuzaklarla dolu olduğunu anlatan ve padişahta bile olmayan yetkilerle donatılmış bir kişiye yetki verildiğini söyleyen Batum “bu kişi tek başına her şeyi yapacak ve üstelik de denetlenemeyecek. Muhtarlıkları, illeri kaldırabilecek. Statüleri değiştirebilecek. Özerk idareler kurabilecek “dedi.

FEVZİOĞLU: “SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR”

Prof.Fevzioğlu ise, Anayasanın hayırla reddedileceğini bilenlerin Avrupa ülkeleriyle sorun çıkararak kendilerini mağdur duruma düşürdüklerini iddia etti. “mağduriyetleri kalmadı, mağduriyet ithal ettiler” diyen Fevzioğlu, “Sevr’den hiç vaz geçmediler. Getirdikleri Anayasa Sevr özelliği taşıyor. Tek adamla işlerin yürütecekler” dedi.

Fevzioğlu şunları söyledi: “Buradaki mesele Türkiye Cumhuriyeti tek parça kalacak mı, kalmayacak mı? Elbette kalacak. Türkiye Cumhuriyetini tek parça geleceğe taşıyacak olan ne biliyor musunuz? Amasya’da Mustafa Kemal’in ilan ettiği o ruhun yeniden doğuyor olması. Türk milletinin geleceği, yüce Türk milletinin azim ve kararlılığıdır. O azim ve kararlılık doğmuştur. O azim ve kararlılık Giresun’da vardır, gittiğimiz her yerde şükürler olsun vardır. Bir Kuvayımilliye hareketi doğmuştur.”

Metin Fevzioğlu “Bugün konuşmayan dilsiz şeytandır. Vatan bölünmez diye hayır vereceklere sen FETÖ’cü diyeceksin, susacağız öyle mi?. O zırhlı aracı FETÖ’nün savcısına ben mi verdim. Habur da o çadır mahkmelerinde PKK’lı teröristleri ben mi affettim, demeyecek miyim? Sen kurmadın mı o çadırları? Sen kim oluyorsun da bu milletin yüzde atmışına terörist diyeceksin? Hadi oradan. Ekmeğimizi sen mi veriyorsun? Senden korkumuz yok” dedi. Paneli CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Belediye Başkanı Kerim Aksu, CHP İl Başkanı Necati Tığlı ve bazı STK temsilcilerinin yanı sıra Ordu, Trabzon, Gümüşhane baro başkanları da izledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?