“FINDIK ÜRETİCİSİNİ SAHİPSİZ BIRAKTILAR”

“FINDIK ÜRETİCİSİNİ SAHİPSİZ BIRAKTILAR”

MHP 25. Dönem Giresun Milletvekili Dr. Orhan Erzurum, AKP’lilerin fındığa ihanet ettiğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 25. dönem Giresun Milletvekili Dr. Orhan Erzurum, son günlerden fındık üzerinde oynanan oyunlar neticesinde fiyatların düşüşe geçmesine sert tepki gösterdi.

İktidarın Giresun Milletvekili Sabri Öztürk’ün fındık üzerinden yaptığı açıklamaları talihsizlik olarak adlandıran Dr. Orhan Erzurum, Giresun halkının ve fındık üreticisinin resmen batağa sürüklendiğini belirtti.

AKP’li Sabri Öztürk’ün “Rekolteye göre fındık fiyatları normal seviyededir” ve AKP’li diğer Milletvekili Cemal Öztürk’ün “Fındık fiyatlarının düşmesine müdahale etmeyeceğiz” açıklamasını ihanet olarak adlandıran 25. Giresun Milletvekili Dr. Orhan Erzurum, “Son olarak hafta sonu Trabzon da gerçekleşen toplantıda Bakan Faruk Çelik piyasaları rahatlatacak bir açıklama yapmamış, fındık fiyatının 1 TL daha düşmesine neden olmuştur” dedi.

Üreticinin beklentisinin terse dönmesinin bölge ekonomisine ciddi zarar verdiğini belirten Erzurum şunlara yer verdi; “Üreticimiz fındık fiyatlarının artacağını beklerken fiyatların dibe vurması ve fiyat düşüşlerine rağmen iktidar partisi milletvekillerinin alay edici açıklamalarda bulunmasını hayretle izliyoruz. Giresun’da yaşayan herkesin boğazından fındığın parası geçmiştir. Fındık bu anlamda mübarek bir üründür. Zaten sıkıntı içinde olan fındık üreticisine kastınız nedir? Unutmayın bu fındık üreticisi ve Giresun halkı sayesinde siyaset yapıyorsunuz. Giresun halkına diyetinizi böyle saçma sapan açıklamalar yapıp, fındık fiyatlarının düşmesine sebep olmakla mı ödüyorsunuz? Siz ayrı bir dert, bakanınız hep ayrı bir dert. Neymiş efendim fındık fiyatı 3,30 dolar yani 10 TL imiş. Bari konuşup zarar vermeyin. Kaş yapayım derken göz çıkarmayın.”

Fındık fiyatlarının sürekli düşüşe geçmesinin Giresun ekonomisine büyük darbe vurduğunu, bu düşüşe iktidar partisi Milletvekillerinin resmen destek olduğunu belirten Dr. Orhan Erzurum; “Çıkıp halen üreticinin yanında olduğunu söyleme cesaretinde bulunanlar bilmelidir ki birileri zengin olacak diye binlerce ailenin batağa sürüklenmesine asla izin vermeyeceğiz. Bir an önce yaşanan düşeşe müdahale edilmeli, fındık üreticimizin yanında olunmalıdır” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?