FINDIKTA KRİZ BÜYÜYOR

FINDIKTA KRİZ BÜYÜYOR

Başkan İlyasoğlu; “Ordu 52 TV, 72 saat fındık hakkında yayın yapmaya başlayınca 36 saat sonra AKP  Genel  Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş bey arıyor, gerekeni yapacağım “diyerek yayını bitiriyor..”dedi.

Batlama Platformu fındık eylemi yaptı.,Başkan İbrahim İlyasoğlu “Fındığımıza sahip çıkılsın istiyoruz. Vekillerimiz fındığa sahip çıksın istiyoruz,.kabuklu fındık 10-11 TL. iken iç fındık 50-70 TL.olması manidardır.. Ziraat Odası, FKB fındığa sahip çıkınız.. Tarım Bakanı destek olma açıklaması yaptı ..fındık 0,50-1,00 TL. yükseldi. bizim milletvekili talihsiz bir açıklama yaptı.. fındık 2 Tl düştü.fındık 13-14 Tl olunca satmayın açıklaması yapanlar nerede,..fındığı emanete verenler asıl suçlular.. Ordu 52 TV, 72 saat fındık hakkında yayın yapmaya başlayınca 36 saat sonra AKP  Genel  Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş bey arıyor, gerekeni yapacağım “diyerek yayını bitiriyor.. lisanslı depo üretici kuruluşlarına verilmelidir, bizlere destek olan, odalara ve partilere teşekkür ediyoruz.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. fındıkta okadar iki yüzlülüklervar üretiçi boşuna çırpınıyor üretiçinin bir kısmı fındığını emanet adı altında tüccara kaptırmış şimdi fiyat bekliyor daha çoooook beklersin fındığını elinde tutanda emanetcinin kurbanı olmuştur birde benim saf üreticim hükümetden medet umuyor daha çooooook bekleriz nedenmi ihraçatcıya önceden verilmiş sözler vardır hükümet şunu demiştir ben alanbazlı destek veriyorum yani üreticinin ağızına bir parmak bal çalıyorum ve üretiçiyide senin kuçağına oturduruyorum sen istediğin gibi şeyyap yani fiyatı ayarla ayar budur iki yıldır tabi afetler sonuçu fiyat biraz yüksedi yoksa fiyat hala üçbuçuk yada dörtliraydı bunlardan dolayı boşuna çırpınmaya gerekyok hükümetin fındık politikası 13 yıldır böyledir ve değişmez taaa zap sulardan beri böyle ha hükümet istese fındığa müdahale edermi anasını bile ağalatır 5milyon mülteciyi bakan hükümet 100 ila 200bin ton fındıkmı alamayaçak tabiki alır ama ihraçatcı ve tüccarı darıltır ülkenin bir milyar dolardaha karetmesini sağlar o bir milyardolar tüccar ve ihraçatcının cebine girmeli nasılsa üretiçinin sahibiyok her yönden aynıyolaçıkıyor devam et hükümet bu ülkenin çimettosu olan karadeniz insanınıda bitir nasılsa onlara ne yüklesen eyvallah diyor saygılarımla

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?