FUTBOL GERİ DÖNÜYOR

FUTBOL GERİ DÖNÜYOR

Salgın sebebiyle ertelenen maçların geleceği, Türkiye Futbol Federasyonu`nun vereceği karara bağlı Dünya’da koronavirüs salgını etkisini devam ettirirken, futbol ekonomisi de zorlanıyor. Salgın sebebiyle ertelenen maçların geleceği, Türkiye Futbol Federasyonu’nun vereceği karara bağlı.
Herkes toplantıdan çıkacak haberi beklerken, Türkiye Spor Turizmi İhtisas Başkanı Şamil Yaşacan, maçların Antalya’da oynanması konusunda açıklama yaptı. Antalya’da 200’ün üstünde FIFA standartlarına uygun saha olduğunu belirten Yaşacan, 4-5 ligin aynı anda oynanabileceğini söyledi.
Maçların gece oynanabileceğini de belirten Şamil Yaşacan, ışıklandırma ve teknik altyapının HD yayınlara uygun olduğunu da dile getirdi.
MAÇ ÖNCESİ ATEŞ ÖLÇÜMÜ
Tedbirler kapsamında maçlardan önce tüm görevlilerin ateşi ölçülecek. Maç öncesi ve sonrasında yapılan röportajlarda da futbolcular ve gazetecilere maske zorunluluğu uygulanacak.
SAKATLIKLAR İÇİN ÖZEL ALAN
Olası sakatlıklarda futbolcular için belirli hastanelerde tedavi için özel izolasyonlu alan oluşturulacak. TFF’nin sunduğu bu planla ilgili son kararı ise Bilim Kurulu verecek.
200 FUTBOL SAHASI VAR
TFF’nin Lig’in kalan kısmını oynatmayı planladığı Antalya’da 3 stadyum ve 200 de futbol sahası bulunuyor. Liglerin Antalya’da oynanması durumunda Yeni Antalya Stadı, Akdeniz Üniversitesi Stadı ve Alanya Stadı, Süper Lig’e ev sahipliği yapacak. Kalan 8 haftadaki 136 maç bu 3 stadyumda oynanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar