FUTBOL KAR ENGELİ

FUTBOL KAR ENGELİ

Giresun Atatürk Stadında 8 Şubat Cumartesi günü oynanan Giresunspor- İstanbulspor müsabakası yoğun kar yağışı nedeniyle tatil edildi.
Konuk takım 26. dakikada Aldin Cajic ile 1-0 öne geçerken bu dakikadan sonra yoğun kar yağışı başladı. Müsabakanın hakemi Direnç Tonusluoğlu 34. dakikada oyunu durdurarak saha çizgilerinin çizilmesini istedi. Ancak görevliler yaklaşık 10 dakika boyunca çizgileri yeniden çizmek için çaba sarf etse de şiddetini artıran kar yağışı sebebiyle hakem her iki takım oyuncularını da soyunma odasına gönderdi. Hakem Direnç Tonusluoğlu ardından TFF gözlemcileri ile yaptığı görüşmenin ardından maçın tatil edildiğini açıkladı.
PAZAR GÜNÜ
Hakem ve TFF Gözlemcisinin Atatürk Stadında yaptığı değerlendirme sonrasında yoğun kar yağışının yeniden başlaması üzerine Giresunspor- İstanbulspor karşılaşması ileri bir tarihe erteledi.
Erteleme hususunda Giresunspor’dan yapılan bilgilendirme de maçın TFF’nin belirleyeceği bir tarihte kaldığı yerden yeniden başlayacağı ifade edildi.
BAŞKAN NE SÖYLEDİ?
Giresunspor Başkanı Sacit Ali Eren, herkesin elinden gelen gayreti gösterdiğini ancak hava koşullarının karşılaşmayı oynama adına elverişli olmadığını belirtirken “ 14 puan fark vardı liderle. Hatayspor maçı oynanacaktı. Maç kardan iptal edildi. Sonrasında mı şampiyon olduk. Bugün acaba bunu mu anımsadık.” İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?