FUTBOLDAN MEN EDİN

FUTBOLDAN MEN EDİN

Giresun spor’da oyuncu Bekir Yılmaz’ın yönetim kurulu kararıyla süresiz kadro dışı bırakıldığı bildirildi. Yeşil-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, Bekir Yılmaz’ın Osmanlıspor karşılaşmasında rakip oyuncu Jovan Blagojevic’e yapmış olduğu hareketin camia ve yönetim kurulunca tasvip edilmediği belirtildi.
Osmanlıspor Kulübü ve Jovan Blagojevic’den özür dilenen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Giresunspor Kulübü olarak önceliğimiz, fair play kurallarına uygun sportif başarıdır. Bu ilke ve duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğimizi, daima dik duruş sergileyeceğimizi tüm spor camiasına saygıyla sunarız. Oyuncumuz Bekir Yılmaz’ın, yönetim kurulumuzun aldığı kararla bu hareketinden dolayı süresiz olarak kadro dışı kalmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”
Bekir Yılmaz, Osmanlıspor maçının 45+1. dakikasında Jovan Blagojevic’e yönelik sert müdahalesi sonrasında direkt kırmızı kartla oyundan ihraç edilmişti.
GENÇ ÇOTANAKLARDA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Giresunspor’un taraftar grupla-rından Genç Çotanaklar’dan Osman-lıspor deplasmanında gereksiz bir pozisyonda kırmızı kart gören Bekir Yılmaz’a tepki.
Grup adına konuşan Recep Ulu; “Play-off için mücadele veren takımımız rakiplerin puan kaybettiği haftada kazansa umudunu artacaktı ancak Bekir Yılmaz hiçbir gerekçe ve bahane yokken kırmızı yiyerek oyuncu arkadaşlarını yalnız bıraktı. Oyuncu kırmızı yer. Gole gideni düşürür, pozisyon gereği yer vs ancak böyle kart yenilmez. Hedef play-off olmasa yine de en azından sakatlamaya maruz bıraktığı meslektaşına saygıdan dolayı öyle bir harekette bulunmaz, bulunmamalı da. Genç Çotanaklar grubu olarak Bekir Yılmaz’ın kadro dışı bırakılması, sezon sunuda takımdan gönderilmesi, kulüp başkanımız ve yönetim kurulundan beklentimizdir. Böyle bir hareket cezasız kalmamalı ve spor ahlakına yakışmayan bu hareketi yapan oyuncuya artık Giresunspor forması verilmemelidir” açıklamasını yapmış ve tepkilerini dile getirmişlerdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?