FUTBOLUN GETİRDİĞİ DOSTLUKLAR VE ARKADAŞLIKLAR

 FUTBOLUN GETİRDİĞİ DOSTLUKLAR VE ARKADAŞLIKLAR

Futbol dünyada en çok sevilen spor dalıdır. Futbolun içine girdin mi arık o hayat boyu senle devam eder. Hele de futbol oynadınsa anıları ve sevgisi hiçbir zaman insanların hafızasından silinmez. Dünya’da da bu böyledir Türkiye’de de.

İnsanlar arasında diyaloğu en çabuk kuran futboldur. Arkadaşlığı da dostluğu da asla unutulamaz. Bir anı gibi hep insanların hafızasındadır. İster amatör oyna ister profesyonel  ister takım seyircisi ol oynadığın yılları seyrettiğin yıllara asla unutamazsın. Futbol anılarını ve futbolu hangi şehirde oynamışsan o şehrin gözde futbolcularını unutamazsın. Futbol oynamanın ömrü en fazla yirmi senedir. O, da çok profesyonel olursan.

Ama insanlara kazandırdığı dostluk ve arkadaşlıklar ömür boyu yepyeni arkadaşlıklar kazandırır insanlara. Dostluklar kurulur hep futbolun sayesinde. Sonrada arkadaşının arkadaşıyla dostlular sürer insan ömrü boyunca.

Geçen hafta İstanbul’a gezmeye gitmiştim. Çok sevdiğim ağabeyim Keramettin beni İstanbul Büyükada’ya götürdü. Büyükada’da gezerken tarihi ciğerci kasabında bir futbol takımının resmini gördüm. Hemen kasabın sahibine soru verdim. Babacan mı babacan İstanbul beyefendisi bir ağabeyle tanıştım. Adı ALTAN SÖNMEZLER. Kendisine sordum bu futbol takımının ismi ney. Kendisi bana Büyükada futbol takımı olduğunu söyledi.

Bu ada da hangi sahada top oynuyorsunuz diye sorunca. İstanbul’un semt sahalarını söyledi.Bize yaklaştığı sevecen davranışlarıyla 1970’li yıllardan başladık rahmetli Lefter’le arkadaşlığını  anlatmaya başlayınca şimdiki futbolla aralarındaki farkın çok büyük olduğunu söyledi.Şimdi ben olsam bende bir yıldız olurdum demesi  bizleri o kadar onure etti ki sonra çaylar kahveler ve bize gösterdiği misafirperverlikler, dostluklar asla unutulur gibi değildi.İşte futbolun insanlar arasındaki kardeşliği dostluğu buna denir.

Gönül ne çay ister ne çayhane gönül muhabbet ister çay bahane. İşte İstanbul Büyükada’da İstanbul beyefendisi Altan abimle tanışmam futbola sevgimizdendir.

Sevgili Altan abim bize gösterdiği alçak gönüllükle tüm Giresunlular ve Giresunspor’lular adına sana kucak dolusu saygı ve sevgimizi sunuyorum. Kardeşim Hasan SÖNMEZLER’e de çok teşekkür ediyoruz.

Futbolun işte insanlara kaynaştığının en büyük örneği sanırım budur. Senin güler yüzünü asla unutmayacağım. ALTAN ağabey.Nice sağlıklı yıllara.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?