GAZETEMİZİN DİLE GETİRDİĞİ SORUNLARA YETKİLİLER DUYARSIZ KALMADI

GAZETEMİZİN DİLE GETİRDİĞİ SORUNLARA YETKİLİLER DUYARSIZ KALMADI

Gazetemizde yer alan yazılar Giresun gündemine damga vurmaya devam ediyor.

Köşe yazarımız Cahit Akdoğan’ın 4 yazısında dile getirdiği sorunlar için yetkililer harekete geçti.

Bu sorunların bazılarına geçici çözüm bulunurken, bazılarının da çözümü için harekete geçildi.

Akdoğan; 8 Mayıs 2014 tarihli “Giresun Turizm’in Neresinde? (3) ” başlıklı yazısında,Yaklaşık 10 yıl önce hizmete giren Espiye Yedi Değirmenler Tabiat Parkı’nın ilgisizlik ve bakımsızlık yüzünden kullanılmadığını ve harabe haline geldiğini belirtilerek, parkın bir an önce bakımının yapılarak halkın hizmetine sunulmasını talep etmişti. Önceki gün bölgeye giden Vali Mehmet Fatih Serdengeçti doğal güzelliğe sahip tabiat parkı’nın bakımının yapılması, korunması ve turizm potansiyelinin değerlendirilmesi için ilgililere talimat vermiştir.

Yazarımızın 25 Mayıs 2024 tarihli “Kümbet Yolu Bakımı Ne Zaman Yapılacak?” başlıklı yazısı sonrasında, adı geçen yolda iyileştirme çalışmaları yapılmıştır.

Yine yazarımızın 21 Haziran 2024 tarihli “Kaledeki Seyir Terası S.O.S Veriyor.” başlıklı yazısı sonrasında belediye ekiplerince seyir terasında kapsamlı bir temizlik çalışması yapılmış, tehlike arz eden ağaç dalları kesilmiştir.

Son olarak yazarımız Akdoğan’ın 8 Haziran 2024 tarihli “Sis Dağı Yaylası Gözden Çıkarılmasın” başlıklı yazısı İl Genel Meclisi’nin toplantısına damga vurmuştur. Toplantıda Eynesil  MHP İl Genel Meclis Üyesi AbdurrahmanGül  gündem dışı söz alarak gazetemizde çıkan yazıyı okumuş ve yolun bir an önce yapılmasının gerekli olduğunu dile getirmiştir.

Gündeme getirdiğimiz sorunlara ilgisiz kalmayarak çözüme kavuşturan Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse ve diğer emeği geçenlere Gündem Gazetesi olarak teşekkür ederiz.

Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?