GAZİANTEP MAÇINDA TARAFTAR BARIŞIDA YOK OLDU

GAZİANTEP MAÇINDA TARAFTAR BARIŞIDA YOK OLDU

Saygı sevgi nezaketinde eleştiri yapılacak ki doğrular bulunsun.Herkes Giresunspor’un başarılı olmasını istiyor isteyecekte.Maç başlamış ilk devrenin hayati son maçı Giresunspor’un kazanması lazım ki ikinci devreye girmeden şampiyonluk yarışından kopmasın.

Futbolda taraftar her zaman haklıdır.Taraftarsız futbol yavan ekmek gibidir.Ama maç başlamış Metin Hoca istifa diye bağırmak ne yeri ne de zamanıdır.Hele Giresunspor taraftarı Türkiye de saygınlığı olan bir taraftar.Bu düşüncelerini keşke maç sonuna bekleselerdi.Ama zararı Giresunspor çekecekti az kalsın.

Samsunspor yenilgisi taraflı tarafsız herkesi kahretti.Kimse böyle istemezdi ama öyle ama böyle yenildik bir kere.Geriye dönmek Giresunspor’a bir şey kazandırmıyordu artık.Önümüze bakmak gerekiyordu.İşte Gaziantep maçında bu amaçla çıktık sahaya.Metin Hoca bu maçta solbekte Hüsamettin orta saha da haftalar sonra Recep sağ açıkta Korkisko değişikleriyle sahaya çıktı.Ligin sonu gelmiş Metin Hoca her hafta ayrı on bir sahaya sürüyor.Hala takımını ilk on birini kafasında kuramamış.Antep’i nasıl olsa yeneriz deyip Antep’i Samsunspor gibi küçük görmenin düşüncesindeydi.Fakat hiç de öyle değildi.Küme düşmesi kesinleşmiş Antepspor’un genç futbolcuları onuru ile futbolunu oynuyordu.İlk devre Giresunspor üç net Antep takımı kırk ikinci dakikada iki tane kaleciyle karşı karşıya kaleci Anıl’ın cesaretiyle devre berabere bitti.

Santaforsuz Giresunspor zaten gol yollarında etkisiz oluşu sezon başından beri belliydi.Böyle bir ağır sahada çat kırıldım ikili mücadelesi olmayan sade top ayağına gelince oynayan Korkisko’yu oyundan alıp Dale’yi oyuna alıyor.Geç bile kaldı.

Artık Giresunspor’a gol gerekiyordu.Derken orta hakem Onur Karabaş Jones’i oyundan atınca Giresunspor’da telaşa sürükleniyordu.On kişi kalmış Giresunspor neye uğradığını şaşırmış taraftarında Metin Hoca istifaya çağırmaları devam edince Giresunsporlu futbolcularda bocalamaya başladılar.Neyse ki Dale’nin golüyle bir sıfır olmuş Giresunspor’lu herkes bir oh çekmişti.Taraftarlar tekrar Metin Hoca’yı istifaya çağırınca golden sonra hocanın yanına giden Sinan Özkan’ı seyircinin ıslıklaması maçın ne seyir zevkini bıraktı ne de anlamını.Giresunspor taraftarıyla futbolcusuyla teknikdirektörüyle  birbirine girmiş herkes maç bitsede ortalık Giresunspor üç puanı alsa demeye başlamıştı.Uzatmalarda Dale’nin ikinci golü atmasıyla Metin Hoca  taraftara kızıp sahayı terk etmesi yangına benzin dökercesine ortalığı bir anda hep karıştıyordu.Futbol futboldan çıkmış gerçek futbol severler derinden üzülmüştü.

Neyse ki kazasız belasız üç puan alması Giresunspor’u yarışta olduğunu bir kat daha göstermişti herşeye nazaran.

Maçtan sonra metin Hoca benim Trabzonlu olmam Giresunspor taraftarı istemiyor demesi Metin Hoca’yı bir kat daha gözden düşürüyor sayın hocam.Senden önce rahmetli Kadir Özcan ,Ekrem Al,Mehmet Birinci ve daha en az ismini hatırlamadığım beş Trabzonlu hocalar bu şerefli Giresunspor’u çalıştırdılar.Ve onlara en ufak bir tepki olmadıda sana niye oldu.Onlar Farozlumuydu.Sayın Hocam beş senedir Giresunspor’un yöneticiliğini yapan Trabzon delikanlısı Mehmet Kazancıoğlu benim diyen Giresunludan bu takıma sahip çıkıyorsa o şerefli kardeşimizi Trabzonlu diyemi Giresun insanı bağrına bastı.O Trabzonlu değil mi Akçaabatlı mi diye seviliyor.

İşte o da Trabzo’nun delikanlısı. Sen  böyle milliyetçi kavramına sığınmana gerek yok. İstemediğim yerde ben olsam bir dakika bile durmam. Sen bu taraftara dil uzatırsan o taraftarda sana tepkisini göstersin müsaade etde. Sen o taraftara dilinle değil hocalığınla cevap vereceksin. İkinci golden sonra neden sahayı terk ediyorsun. Fenerbahçe’nin  başkanı Diyarbakırlı.Galatasarayın başkanı Giresunlu. Onlarada zaman zaman ağır eleştiriler oluyor. Onlar İstanbullu olmadığı için mi eleştiriliyor. Hiç küçük düşünme. İnsanları şehirleriyle yargılama.Yeri geldi Mehmet Birinci Giresunspor’a geldi.Burdan istifa ederek gitti. Aradan iki sene sonra geldi onuruyla şerefiyle Giresunspor’u bu lige çıkarttı. Sana teslim etti. Mehmet Hocam Trabzonlu değilmiydi.Neden yıllarca Giresun insanı Mehmet Hoca’ya bu kadar tepki göstermedi.

Bak neden hocam.Sen Fatih Atik’i transferin son saati Giesunspor’a getirmedin mi.Bu küçük bir ayrıntı.Haydi getirdin.İlla ki bu güzel insan Trabzonlu diye oynatman mı lazım.Sana bir ağabey olarak bir ricam olsun.Sakın başka yerde yarın ben Trabzonluyum Onun için burdan kovudum deme.Bu milliyetçi kavramlar sana ve Trabzon’a zarar verir.Tabzon bizim kapı komşumuz.Bizim orada dostlarımız arkadaşlarımız var.Hep öyle de kalacak.

Futbolun dili, dini ve ırkı da olmaz. Futbol seyirciyle seyiriyle güzelliğiyle sevilir. Ben Giresunlu olmuşum sen Trabzonlu olmuşun kimin umurunda.

“Bu kadroyla başarılı oldum” diyorsun.Taraftar senin başarısız olduğunu haykırıyor. Seni istifaya davet ediyor. Ne yapalım bu barışı kim sağlayacak dersen ben olsam istenmediğim yerde durmam. Bırakalım spor kamoyunu takdirini versin dersen artık bu barış Gazianetp maçından sonra bitmiştir.Takdir senin…

İyi de olsa kötü de olsa, bu kırgınlık yarın kötü günde seninle yüz yüze kalıcak. Bu hep böyle oldu zaten. Örnek mi istiyorsun Galatasaray’da Tudor’un başına gelenler ortada. Bu futbolun geninde var.Sen profosyonel futbol oynadın. Teknikdirektörlük yapıyorsun.

Senin insanlığına samimiyetine kimsenin bir söz söylemeye hakkı ve selayeti yoktur.Giresunspor şampiyonluğu bu kadroyla bir daha böyle yakalayamaz. Gönül isterdi ki sen bizi şampiyon yap. Ama bir kere tatsızlık oldu. Şimdi kim karar vericek Hocam…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?