GEÇEN HAFTAKİ HAKİKATLER

GEÇEN HAFTAKİ HAKİKATLER

HAFTANIN ADAMI

Haftanın adamı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’dur. Kemal Başkan geçtiğimiz yaz halk otobüsüne kısa şortlu binen genç bir kıza tekme ile yapılan saldırıyı kınadığı gibi, geçen hafta dolmuşçuluk yapan bir minibüste başı kapalı olarak seyahat eden; arabadaki bir bayan tarafından darp edilen kızı da ziyaret ederek geçmiş olsun demiştir.

HAFTANIN YİĞİDİ

Haftanın yiğidi Meral Akşener’dir.Çanakkale’de elektrikleri yöneticiler tarafından kesilmiş,ışıkları yanmayan bir otelin salonuna hiç korkmadan girmiş, yüzünü zor seçtiği 1000 kişiye megafonla,iktidarın medyaya koyduğu yayın yasaklarına rağmen ;Halk TV. ekranlarından 80 milyon kişiye canlı seslenmiştir.

HAFTANIN YALANCISI

Haftanın yalanını Devlet Bahçeli söylemiştir.”Evet atanlarda, hayır tercihini yapan kardeşlerimiz de bizim için değerlidir” demiş.Ardından “Hayır oyu kullanacağım” diyen MHP.li vekilleri partiden ihraç edilmesi için parti disiplin kuruluna vermiştir.

HAFTANIN DİNDARI

Haftanın en dindarı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğandır.Referandum mitinglerinde halkın karşısına her türlü iddialardan arınmış olarak çıkmak için; bilmem kaçıncı defadır umre yapıp,Kabeyi ziyaret etmiştir.Daha önceki yıllarda yaptığı haç ve umre ziyaretlerini gizli tutan,medyada haber olmasını yasaklayan Sayın Erdoğan;bu seferki ziyaretin yayınlanmasına ses çıkarmamıştır.

HAFTANIN HIZLI ÇARK EDENİ

Haftanın en hızlı çark edeni AKP Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem’dir.

Ozan Başkan AKP il istişare toplantısına gelen partili kalabalıklar önümde coşar, kendinden geçerek: “16 Nisan günü yapılacak halk oylamasında hayır oyları ever oylarından fazla çıkarsa iç savaş çıkar,çok kan dökülür” diyor.

Bir gün sonra Kanal D de sunulan akşam haberlerine bağlanır ve canlı yayında sunucu Ahmet Hakan’ın sorusuna karşın kem küm ederek:”Hayır oylar evet oylarından fazla çıkarsa savaş falan çıkmaz “der.

HAFTANIN DRAMATİĞİ

Geçen haftanın en dramatik olayı Şanlıurfa Viranşehir’de meydana geldi.PKK tarafından patlatılan bombanın tesir alanı içinde kalan,bir aydır bir köşede baktığı minik ve kimsesiz kedi yavrusuna mama götüren;adliye memuru bir vatandaşımızın oğlu olan 10 yaşındaki Ahmet Oktay Günak’ın şehit olmasıdır.

HAFTANIN UMUDU

Geçen haftanın umudu MHP’deki “hayırcıların “Ankara’da yaptıkları birlik ve beraberlik toplantısıdır.

Bu toplantıya eskiler, MHP’li eski ve yeni vekiller, parti yönetimine muhalifler,Genel Başkanlığa aday olmuş isimler,ülkücü ve milliyetçiler katılmışlar. Halk oylamasında “HAYIR” kampanyası yapma kararı alarak; çaresiz kitlelere gelecek adına umut aşılamışlardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?