GELDİ BAŞKANDAN YENİ YIL MÜJDESİ

GELDİ BAŞKANDAN YENİ YIL MÜJDESİ

Giresun İli Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Geldi, 2022 yılı manda yetiştiricileri destekleme ödemelerinin üreticilerin hesaplarına yatırıldığını ifade etti.

Geldi, manda da yüzde 110, malak da yüz de 600 desteklemelerde artış olduğunu, bu kapsamda 282 isletme ve 1390 manda, 323 malak için toplam 2 milyon 578 bin 300 TL paranın işletme sahiplerininin hesaplarına yatırıldığını belirtti.

Ekonomide durgunluk baş gösterirken il ekonomisine yaptıkları katkıdan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Geldi, hayvancılığın zor ve yem maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı yetiştiricilere bir nebze de olsa gelir sağlamanın, destek vermenin, il ekonomisine canlılık katmanın heyecanını, mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Ahmet Geldi açıklamasında şunları kaydetti, “Birliğimiz üyelerimizin desteklerden faydalanması manda sütünün ve yoğurdunun faydalarının duyurulması ve üyelerimizin ürünlerinin pazarlanması hususunda faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Doğal enerji kaynağı olan manda ürünlerinin (sütün, yoğurdun, kaymağın, peynirin) üretim tesisini kurduk. İnşallah en kısa zamanda ilimize, bölgemize hizmet vermek için faaliyete geçecektir.

Bu tesisimizi çok önemsiyoruz. Çünkü üyelerimizin daha fazla kazanması, vatandaşlarımızın da daha fazla sağlıklı yaşamı hakediyor.

Tüm bu çalışmalarda ve 2022 yılı halk elinde manda ıslah projesinin paralarının üreticilerin hesabına yatırmamızda emeği olan başta Tarım Bakanımıza, Vekillerimize, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Muhammet Angın ve ekibine, proje lideri Prof. Dr. İsmail Kaya’ya, tüm ilçe müdürlüklerine desteklerinden dolayı şahsım ve üyelerimiz adına sonsuz şükranlarımı ilerliyorum.

Ordu ve Trabzon ‘da olmayan manda birliğinin Giresun ekonomisine kurulduğu 2012 yılından bu güne kadar 18 milyon Türk Lirası dağıtmanın haklı gururunu yaşamaktayız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?