GELDİ HIZIR GİBİ YETİŞTİ

GELDİ HIZIR GİBİ YETİŞTİ

Giresun İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet GELDİ, ödeme müjdesi verdi. Geldi, “2021 yılı Manda Yetiştiriciliği Destekleme ödemelerini Yılın ilk Günlerinde Değerli Üreticilerimizin Hesaplarına yatırılmıştır. Bu kapsamda 290 işletme ve 1400 manda,700 malak için toplam 1.200.000,00TL paranın işletme sahiplerinin hesaplarına yatırıldı.” dedi.

Ekonomide durgunluk baş gösterirken il ekonomisine yaptıkları katkıdan dolayı mutlu olduklarını dile getiren GELDİ, “Hayvancılık zor ve yem maliyetlerin yüksek olmasından dolayı yetiştiricileri bir nebze de olsa gelir sağlamanın, destek vermenin, ilimiz ekonomisine de bir canlılık katmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Birliğimiz üyelerimizin desteklemelerden faydalanması manda sütünün ve yoğurdunun faydalarının duyurulması ve üyelerimizin ürünlerinin pazarlanması hususlarında faaliyetlerine devam etmekteyiz.

Bu Kapsamda Doğal Enerji Kaynağı Olan Manda Ürünlerinin (Sütünün, Yoğurtunun, Kaymağının, Peynirinin) Üretim Tesisini de en kısa zamanda İlimize Bölgemize kazandırmak üzereyiz.

Bu Tesisimizi Çok Önemsiyoruz. Çünkü Üyelerimiz daha fazla kazanmak, Vatandaşlarımızda daha Sağlıklı yaşamı Hak ediyor.

Tüm bu çalışmalarda  ve 2021 yılı halk elinde manda ıslah projesinin paralarını üreticilerin hesabına yatırmamızda emeği olan başta sayın İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ Dr. Muhammet ANGIN ve ekibine, Proje Lideri Prof. Dr. İsmail KAYA’YA, tüm ilçe müdürlüklerine ve Milletvekillerimize desteklerinden ötürü şahsım ve tüm üyelerim  adına sonsuz şükranlarımı iletiyorum.

Ordu ve  Trabzon’da olmayan manda birliğinin Giresun ekonomisine kurulduğu 2012 yılından bu güne kadar  on beş milyon Türk lirası dağıtmanın haklı gururunu yaşamaktayız.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?