GELECEK BU ÜLKEDE

GELECEK BU ÜLKEDE

Yer yarılsa gök yıkılsa hainler gece gündüz plan yapsa da, bu ülke yine ayakta olacaktır.

Bu millet yedi düveldeki mazlumun duasını almıştır. Hiçbir engel, hile ve desise bu milleti yolundan alıkoyamaz. Plan ve program yapan bölücülerin tezgâhları

Kendi başlarına geçer. Bu millet cennet bir vatanda yaşadığını anlamasa da

Allah her şeyin en güzelini bu ülkeye vermiş. Beğenmeyen gitsin görsün.

Hayal ettiği ülkenin hamlıklarını her şeyimiz mükemmel ama ya insanımız diyenleri duyar gibiyim. Hatayı uzaklarda aramaya gerek yok. Herkes kendini düzeltsin başka bir şeye gerek yok. Ülkemizin tek eksiği maalesef yetişmiş insan gücüdür. Kimse taşın altına elinin koymak istemiyor. Herkes kısa yoldan zengin olmak istiyor. Yok böyle bir şey çile çekilmeden, ter atılmadan atılan adımlar güzelliklere değil, karanlıklara daha yakındır.

Bu ülkedeki her nefes güçlü olmalı. Peygamber duası almış bir milletin torunları, Uyuşuk, mıymıntı ve asalak olamaz. Masa başında boş vakit harcayamaz. Ecdadın emaneti bu kutsal vatan birilerinin pis hayallerinde ise suçlu onlar değil. Biz uyuşuk torunlardadır.

Bu kuşak daha çok çalışmak zorunda. Kurtuluş Savaşı’nda dökülen kan ve gözyaşının,

Mükâfatını 90 yıldır bu torunlar kullandı. Ama bu kredi bitmek üzere miras yedi evlatların akıbeti hüsrandır. Emanete sahip çıkmak delikanlılıktır. Yarın yüzler gülecekse,

Mutlu olmak zorundayız. Üretmek, katkı sağlamak mecburiyetindeyiz. Dünyanın kalbi bu ülkedir. İnanmayan varsa arasın. Dünya bizim kendimize geleceğimiz günü, sabırsızlıkla beklemektedir.

İşte o gün.

Kurtla kuzu kardeş olduğu gündür.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?