GELİN BU TAŞERON ÇALIŞANLARINA YAPTIĞINIZ HAKSIZ UYGULAMADAN VAZGEÇİN…

   GELİN BU TAŞERON ÇALIŞANLARINA YAPTIĞINIZ HAKSIZ UYGULAMADAN VAZGEÇİN…

Sizler üniversitenin yönetiminin başında yokken GÜNİDER’den Üniversitedeki yanlış uygulama ve haksızlıklarla ilgili gazetelere ve benim siteme üniversite ile ilgili açıklamalarınızı atıyordunuz.

Bu haberlerinizi bizler gazetemizde değerlendirerek yayınlıyorduk. Şimdi yönetime siz geçtiniz, sizde benzeri yanlış uygulamalarla bizim ve kamuoyunun dikkatini çekiyor,  yanlış uygulamalarınızı elinize geçen bir fırsat gibi mi değerlendiriyorsunuz.

Örneğin üniversitenin çeşitli birimlerine Büro Personeli olarak çalışan işçilerin bir bölümünü temizliğe sürüp, bir bölümünü hale masa bası ve üniversitenin çeşitli birimlerinde garson,  basıncı vs. gibi mi  çalıştırıyorsunuz.

Bu örnekleri isterseniz çoğaltabilirim. Yönetmelik yayınlanmamasına rağmen 30 Haziran 2016 tarihli Kanun öne sürülerek kıyım yapılmıştır. Bu kanun sadece sizin danışmanınızın imtiyaz sağladıklarına mı geçmiyor?

Burada 30 kişinin hakkı var. Temizlik İhalesinde gösterilip üniversitenin çeşitli birimleri de çalıştırılan 30 kişinin içinde temizliğe sürmediğiniz insanların öğrenim durumları ve ayrıcalıkları nedir ki?  Üniversite mezunlarının eline süpürge tutuşturdunuz. Üniversite yönetimi böyle bir uygulamada, üniversite mezunlarını öncelikli tutmaz mı? Bu haksız uygulama ile  o insanlara verilecek kadro haklarını ellerinden aldığınızın farkında mısınız?.

Bu insanların kadro kazanma safasında ki hakları ellerinden alınınca vicdanınız rahat olabilecek mi? bunun gibi yanlış uygulamalar da sizi paralel zihniyetlilerin yanılttığını biliyor musunuz? Işık Evlerinin askerlik şube başkanı gibi çalışan bu insanların sizi yanıltması esef vericidir. Sizi bu konuda yanıltıyorlar.

Bizler Giresun Üniversitesi’nde olup biten bir çok söylentileri üniversitemize zarar gelmesin diye ifşa etmiyoruz. Ancak sormadan da edemiyoruz.  Örneğin;  şu anda en yakınınız da  akıl alma görevinde bulunan birisi yıllardır Işık evlerine, bir çok öğrenci yerleştirmiş midir?  Abi evleri Abla evleri var mı dır?

Varsa bunları organize eden kimlerdir? Sadece basıncı olarak meraktan soruyorum. Eğer! yerleştirdi ise amacı neydi? Bu gün bizler demokrasi mücadelesi için sokaklarda nöbet tutarken, bu kişilerin  bilim yuvasında söz sahibi olmaları içler acısıdır. Etrafınıza bir göz atın. Bunları sizlerde bilerek yakınınızda tutuyorsanız, siz de bunlar gibi kamufle olmuş bir konumda olursunuz. Keser döner sap döner misali.

Sayın. Rektör;  Sizi Giresun Üniversitesi’ne gelişinizden bu yana tanıyorum seviyor ve saygı duyuyorum. Rektörlük makamına gelmiş olmanızdan da ayrı mutluluk duyan birisiyim. Üniversitenin bir çok meselesinde kendi akıl ve zekânızı kullanarak,  adil adaletli, kine intikama dayalı olmayan bir yönetim anlayışı içinde olmanızı dilerim. Sizin akıl hocanız ne sizden akıllı, nede sizin başarınızı isteyen birisi. Yanınızda en az sizin kadar saygı değer iki rektör yardımcınız var. Bu iki kıymetli insanla üniversitemizi başarıdan başarıya ulaştıracak güçtesin bunu unutmayın

Sayın Rektör; vatandaşı olduğum devletimden darbe girişiminde ölecekse vatanımda öleceğim diyen ve vatandaşını darbeye karşı sokaklara davet eden, haksızlığa göz yummayan, yüksek derece de iftihar ettiğim Sn. Cumhurbaşkanım Recep Tayip ERDOĞAN sizin kararnamenizi imzalamıştır. Bunu unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?