GESOB Başkanı Ali Kara, 104 imzalı bildiriyi kınadı

GESOB Başkanı Ali Kara, 104 imzalı bildiriyi kınadı

KARA: Demokratik nizamın yılmaz bekçileriyiz

Kara “Ülkemizin başta ölümcül küresel salgın ve bölgesel meseleleri olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası mahiyetteki sorunlarla yoğun şekilde meşgul olduğu Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yurt içinde ve sınır ötesinde büyük fedakarlık ve kahramanlıkla mücadele ettiği bir hassas dönemde gece yarısı 104 amiralin yayınladığı bildiri geçmişte kalan benzer girişimleri hatırlatmakta olup milli iradeyi ve demokrasimizi hedef alan ayrıca kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizi töhmet altında bırakmaya yönelik olarak değerlendirdiğimiz bu antidemokratik girişimi şiddetle kınıyoruz.

Bağrından çıktığı asil milletimizin sevgisi ve güveni ile sarsılmaz imanından aldığı güçle içerden ve dışardan her türlü yıkıcı girişimlere rağmen gücüne güç katan Türk Silahlı Kuvvetlerimizi yıpratmaya yönelik bu tür girişimler asla meşru görülemez.

Bu aziz millet tarihin en organize ve en alçakça kalkışmalarına karşı yekvücut olup ayağa kalkmış kendisine biçilmek istenen kefeni yırtıp atmış kendisini tarih sahnesinin dışına atmak isteyen dahili ve harici düşmanlarına bir daha asla unutamayacakları hezimetler yaşatmıştır.

Türkiye bir hukuk devletidir ve herkes şunu çok iyi bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti Anayasasını gazi meclisimiz ve Yüce Türk Milleti yapar bu ülkeyi bu milletin seçilmişleri yönetir.

Milletimizin emrinde ve hizmetinde olmayı en yüksek rütbe ve şeref kabul eden Sivil Toplum Kuruluşları olarak dün olduğu gibi bu günde demokratik nizamın yılmaz bekçileriyiz.“ dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar