GİRESUN BELEDİYESİ ‘KADIN DANIŞMA MERKEZİ’ HİZMETE BAŞLADI

GİRESUN BELEDİYESİ ‘KADIN DANIŞMA MERKEZİ’ HİZMETE BAŞLADI

Giresun’da yaşayan kadınlara sosyal, psikolojik ve hukuki anlamda destek verecek olan Giresun Belediyesi Kadın Danışma Merkezi hizmete başladı.

Sultan Selim Mahallesi Şaircan Sokak No: 14’de (Serenti otel yanı) hizmet verecek olan Kadın Danışma Merkezi’nin açılışı yapıldı. Açılışa Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri katıldı.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, bu merkezin kadınlar için bir kurumdan çok, kendilerini ait hissedecekleri güvenli bir yer olacağını kaydederek: “Onlara hem hukuki hem de psikolojik destek hizmeti verilecek. Kadın ve çocuklara yönelik çalışmalarımızı sürdürerek, kadınlar açısından hayatı paylaşacak ve kolaylaştıracak adımları tek tek atacağız. Kadın Danışma Merkezimiz kadınlara birçok alanda hizmet verecek. Bunlar arasında, sosyal hizmet danışmanlığı, psikolojik danışmanlık, hukuki danışmanlık, sığınma evine yönlendirme ve yerleştirme, kadınların yararlanabilecekleri sosyal, kültürel, sportif etkinlikler ve eğitimler hakkında bilgilendirme, şiddetle mücadele konusunda kurumlarla iş birliği yürütme gibi alanlar olacak.” dedi.

Şiddet gören ya da şiddete uğrama riski olan, yasal haklarını öğrenmek isteyen, sosyal, psikolojik, ekonomik ve hukuki desteğe ihtiyaç duyan her kadın Kadın Danışma Merkezi’ne başvuru yapabilecek.

Diğer yandan, ‘Kadın Danışma Merkezi’ ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nün ardından açılarak daha anlamlaştırıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?