Giresun Bugün Yürüyor

Giresun Bugün Yürüyor

Son terör saldırısında iki genç kızını teröre kurban veren Giresun bugün saat 15.00’de Debboy’da toplanıp yürüyecek..Başkan Aksu ,STÖ Temsilcileriyle toplantı yaparak duyarlılık istedi.

Terör örgütünün eylemlerini artırarak masum insanları hedef alması karşısında Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ile bir toplantı yapmıştır. Toplantıda, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. Yılında birlik ve beraberliğimizi göstermek için ,“TERÖRE KARŞI BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ” yapılması kararı alınmıştır. ( 18 Mart 2016 Cuma günü (bugün) saat 15:00 Debboy’dan başlayıp Atatürk Meydanı’nda yapılacak.)

Toplantı sonrası kamuoyu ile paylaşılmak üzere aşağıdaki ortak metin hazırlanmıştır.

Yaklaşık 32 yıldır Ülkemizde bölücü terör olayları devam etmektedir.  Son dönemlerde ise bölücü terör örgütü hedefine masum insanları da alarak alçakça saldırılarını artırarak sürdürmektedir. Amacı halkımızı karşı karşıya getirerek yeni kaos ortamları yaratmaktır.

Terör olayları, Ülkemiz insanlarını olduğu kadar, geçmişi bağımsızlık, demokrasi ve Cumhuriyet kavgası başarılarıyla dolu Giresun Halkını da derinden yaralamıştır. Son yaşadığımız olaylar Ülkenin bölünmez bütünlüğü konusunda hassas olan, Giresun Halkını şehitlerimiz ve gazilerimiz adına bir araya getirerek, “Teröre Karşı Birlik Yürüyüşü “ yapmamıza neden olmuştur.

Orta doğu manzaraları, yaşanan terör tablosu Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Başkent Ankara’nın fotoğrafı olamaz.  Türkiye Cumhuriyeti bu kara tabloyu hak etmiyor.

Sorumluluk makamında bulunan herkes bugünden itibaren kendi istikballerini bırakmalı, Ülkemizin Bölünmez Bütünlüğü ve terör belasının son bulması için harekete geçmelidir.

Terör Ülkemizin kaderi olamaz.

Terörle yaşamaya kimse bizleri ikna edemez ve alıştıramaz.

Bu günüleri anlamak için Çanakkale Destanını, Giresun Gönüllü 42. ve 47. Alaylarının Ruhunu ve Kurtuluş Savaşını hatırlayalım.

Siyasi ikbal peşinde koşmadan,  Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı altında yaşayan her bireyin barış içersinde yaşaması için birlik olalım.

Evlatlarımızı toprağa vermeyelim, yaşatalım. Vatanın bölünmez bütünlüğü dâhilinde, yaşam hakkına sahip çıkalım.

Çocuklar ve analar ağlamasın.

Genç fidanlar toprağa düşmesin.

Yaşasın Türkiye Cumhuriyet’i…

GİRESUN BELEDİYESİ BAŞKANLIĞI ÖNCÜLÜĞÜNDE TERÖRE KARŞI BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ TOPLANTISINA KATILAN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Giresun Şehit Aileleri Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şubesi, Giresun Baro Başkanlığı, Giresun Ticaret Borsası, Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası, Gazeteciler Derneği, Giresunspor, Ziraat Odası, Giresun Dernekler Federasyonu, Merkez Muhtarlar Derneği,Faal Muhtarlar Derneği,İnşaat Mühendisleri Temsilciliği,Giresun Müteahhitler Derneği ,Müzik Dostları Derneği, Giresun Tüfad Şubesi , Giresun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Giresun Kent Konseyi , Çevre ve Kültür Derneği , Batlama Sanayi Sitesi Kooperatifi, 39 Nolu Batlama Dolmuş Durağı, Maraton Kulübü , Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?