Giresun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bağrına bastı

Giresun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bağrına bastı

Haber: Hakan UĞURLU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan referandumu çalışmaları kapsamında dün Giresun Valilik Önü’nde vatandaşlara hitap etti. İzdihamın yaşandığı mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçmenlerden oylarını ‘Evet’ olarak kullanmalarını istedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“28 Şubat’la, 15 Temmuz’la bu milletin diz çökeceğini zannedenler, Türk Milleti’nin dik duruşu sayesinde emellerine ulaşamadılar.Avrupa Birliği üyesi ülkelerin Devlet Başkanları, Vatikan’ı ziyaret ederek Papa’dan icazet aldılar. Vatikan, Avrupa Birliği üyesi mi ki; siz Papa’yı ziyaret ediyorsunuz? Avrupa Birliği’nin kimliği bu şekilde bir kez daha ortaya çıkmıştır.

“SİZE NE OLUYOR AVRUPA?”

İsviçre’de açtıkları pankartta silahı şakağımıza dayamışlar. Biz kadere inanmış ve kefenimizle yol çıkmışız. Sizden mi korkacağız? Hollanda’da Bakanlarımıza ve gurbetçi vatandaşlarımıza yapılan muameleleri hepimiz gördük? Referandumu Türkiye’de yapıyoruz, size ne oluyor Avrupa?

“BİZ DAHA ÇOK ŞEYLER YAPACAĞIZ”

Biz Marmaray’ı, Avrasya Tüneli’ni, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü, deniz dolgu şeklinde Ordu-Giresun Havalimanı’nı yaptıkça Avrupa’nın ağzı açık kalıyor. Daha çok seyredersiniz. Biz daha çok şeyler yapacağız. Çanakkale’ye dünyanın en büyük köprüsünü yapacağız, İstanbul’a dünyanın en büyük havalimanını yapacağız, Rize-Artvin arasına 2. denize dolgu havalimanını yapacağız.

Bizim iktidarımız döneminde Türkiye istikrarlı yönetimi yaşamaya başladı. Gerçi bizi de engellemek için çok çalıştılar ama başaramadılar. Bizden önce hastanelerin halini biliyorsunuz. Okulların durumu zaten malumdu. Benim Başbakanlığım döneminde bu konularda nasıl bir aşama kaydettiğimizi siz daha iyi biliyorsunuz.

 

“TÜM TERÖRİSTLER HAYIR DİYOR”

 

İmrali; ‘Hayır’ diyor, Kandil; ‘Hayır’ diyor. Tüm teröristler ‘Hayırcıdır’ ama tüm ‘Hayırcılar’ terörist değildir. Siyasi görüşü sebebi ile referandumda ‘Hayır’ oyu verecek vatandaşlarımızın bu konuyu iyi düşünmesi gerekir.

“BAKTIK BUNLARIN YALANLARININ SONU YOK”

 

Neymiş, muhtarlıkları, lokantaları kapatacakmışız. Baktık bunların yalanlarının sonu yok, biz de kendi hallerine bıraktık. Ana muhalefet partisinin başkanı bir bakıyorsunuz; ‘Niye Munbiç’e girmiyorsunuz?’ diyor, bir bakıyorsunuz; ‘Suriye’de ne işiniz var?’ diyor. Kontrollü koltukta oturan ve kasetle gelen bu zat, muhtemelen CD ile koltuğunu kaybedebilir.

Giresun 16 Nisan’a hazır görülüyor. Evet oyları önde diye rehavete kapılmayalım. Kapı kapı gezerek çalışacağız.

“DUBLE YOLU BİZ BİTİRDİK”

Ben Başbakanlığa geldiğimde Samsun’dan, Artvin’e kadar duble yolun % 35’i bitmişti. Ben Başbakanlığı bıraktığımda duble yolun tamamını bitirdik. Ordu-Giresun Havalimanı’nı siz istediniz, biz yaptık. Giresun’a, Ordu’ya bu yakışır.

“GİRESUNLU SABRİ GURURUMUZ OLDU”

Giresunlu Sabri Ünal, Giresun’un gururu olmuş bir kişidir. 15 Temmuz akşamı darbecilerin tankının altına kendini attı. O tank Sabri Ünal’ın üzerinden geçti. Sabri Ünal o tankın altından çıktı, gelen ikinci tankın altına hiç tereddüt etmeden kendini tekrar attı. İşte Giresun, böyle yiğit evlatlar yetiştiren bir yerdir. Giresun, Sabri Ünal ile ne kadar gurur duysa azdır.

16 Nisan’da vereceğiniz kararla; ya terör örgütlerine istemeseniz de destek olacaksınız, ya da güçlü Türkiye’nin temellerini atacaksınız. Gençler sizi Meclis’e sokmak istemeyen düşünceye gereken cevabı verecek misiniz? Ben gençlerimize güveniyorum. Şehit ve gazi yakınlarını üzecek bir karar vermeyeceğinize adım gibi eminim.

 

“KENDİ VATANIMDA ÖLÜRÜM”

 

15 Temmuz akşamı beni Ege Denizi’nde bir adaya götürmek istediler. Ben de dedim ki; “Yabancı topraklarda esir olmaktansa, kendi vatanımda ölürüm” dedim ve İstanbul Atatürk Havalimanı’na geldim. Ben havalimanına geldim, sen neredeydin Kılıçdaroğlu? Nerdeydi biliyor musunuz? Darbecilerle pazarlık yapıyordu.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?