GİRESUN ‘DA TURİZM ÇALIŞTAYI

GİRESUN ‘DA TURİZM ÇALIŞTAYI

Giresun Kültür ve Turizm Müdürü Hulusi Güleç’in sunumları ile Sayın Valimiz Hasan Karahan başkanlığında Turizm Çalıştayı  Valilik Konferans Salonu’nda yapıldı.

İlimiz adına çeşitli tur operatörleri ve işyeri sahipleri, ilçe belediye başkanları, DOKA ve Turizm Altyapı Kalkındırma Müdürü, DOKAP Mühendisleri, Ticaret ve Sanayi Odası, dernek başkanları, esnaflarımız, otel sahipleri, seyahat Acenteleri ve basından katılımcılar ile Giresun için turizm alanında sorunlar, eksiklikler belirlenip, neler yapılabileceği ile çözüm önerileri, yeni proje, fikir ve bilgileri içeren konular ele alındı.

Giresun’un Turizmde atak yapması için bir fırsat olduğunu yerli ve yabancı turistlerin  şehrimize kazandırılması konuları işlendi.

Çalıştaydan çıkan sonuçlar;    -Kısa vadeli, orta vadeli ve uzun vadeli planlamalar yapılması, turizm alanında serbest çalışanlar da dahil görev bölümü yapılması ve bunun da valilikçe belirlenmesi, imar sorunu olan yerlerin durumunun belirlenmesi, yayla turizminde yaz ve kış sezonları için gereken altyapının sağlanabilmesi,

– Turizm patlaması yaşanabileceği ve hazırlıksız olup altında kalmamak için hazırlıkların hızla tamamlanabilmesi,  Giresun Ada’sında çay, kahve sunum yerleri ve tuvalet gibi  yerlerin yapılması, inanç turizmine yönelik kilise gibi yerlerin tanıtım ve seyahat listelerine alınması, vb. çeşitli  konular ele alındı.

Katılımcılar, Giresun olarak yurtdışı ve yurt içi tüm fuarlara katılma isteklerini bildirdiler.Yaylalarda yapılaşmalar olurken yayların heba edilmeden yapılması önerileri söylendi.

Vejetaryen mutfak sempozyumu yapılması talebi dile getirildi. Turizm destek programlarından faydalanılma isteklerinde bulunuldu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?