Ahmed ÇITLAKOĞLU
Ahmed ÇITLAKOĞLU
ahmedcitlakoglu@giresungundem.com
Giresun İl Özel İdare Genel Sekreteri vazifesini yapıyor mu?..
  • 0
  • 211
  • 30 Eylül 2020 Çarşamba
  • +
  • -

Kısa bir süre önce Giresun İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevini yürütmekte olan Hüseyin Taşkın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından görevden uzaklaştırılmış, yerine Mülkiye Müfettişi Selçuk Aslan atanmıştı…
*
Yeni atanan bu genel sekreter hakkında Giresun’un medar- iftiharı Milletvekili Sn. Kadir Aydın’ın basında “BİZİM YENİ ATANAN GENEL SEKRETERİMİZDEN BEKLEDİĞİMİZ MÜFETTİŞLİK YAPMASI DEĞİL GENELE SEKRETERLİK YAPMASIDIR” açıklamasını görünce, merak ettik!..
Yeni Genel Sekreter, acaba Genel Sekreterlik vazifesini yapmıyor mu da, Sn. Milletvekili böyle bir beyanat verme ihtiyacı hissetmiştir?..
İçişleri Bakanı genel sekreterliği herhangi birini değil de bir Mülkiye Müfettişi atadığına göre, demek ki Bakan Sn. Soylu yeni genel sekreterden aynı zamanda müfettişlik yapmasını da istemiş olamaz mı?..
Sayın Milletvekilinin böyle bir açıklaması; kendisinin de mensubu olduğu iktidarın bir bakanının bir tasarrufundan duyduğu rahatsızlığın kamuoyuyla paylaşılması anlamına gelmez mi?..
Bir milletvekilinin, iktidarın bir Bakanının ve onun atadığı bir bürokratın tasarrufunu eleştirmesi, beğenmemesi gayet normaldir… Ancak bu eleştirinin direk Bakan Beye değil de kamuoyunda dillendirilmesinin anlamı ne olabilir?..
Sayın Milletvekili acaba Sayın Bakana mı ulaşamıyor, yoksa kamuoyuna başka mesajlar mı vermek istiyor?..
*
Sn. Milletvekili böyle derken;
Bizler de diyoruz ki: Bizim adımıza konuşması ve icraatta bulunması için (asil olarak) rey vererek vekalet verdiğimiz “VEKİLLERİMİZDEN BEKLEDİĞİMİZ BASINA KONUŞMA YAPMALARI DEĞİL MİLLETVEKİLLİĞİ SIFATLARININ GEREĞİNİ YAPMALARIDIR”
Bizler vekillerimize konuşmaları için vekalet vermedik…
Onlardan beklediğimiz, bizleri temsilen bizler adına, bizlerin hissiyatına uygun icraat yapmalarıdır!..

Vesselam…
Ahmed Çıtlakoğlu
MİLLETVEKİLLERİNE VEKALET VEREN MÜVEKKİL
30 Eylül 2020 Çarşamba / 13 Safer 1442

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM